Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Şırnak'ta!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Kuvvet komutanları, Türkiye-Irak sınır hattındaki askeri birliklerinde denetlemelerde bulunmak üzere Şırnak'a geldi. Şırnak Valisini ziyaret eden Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet komutanlarının programları güvenlik gerekçesiyle açıklanmadı.

Giriş Tarihi: 10.11.2016 15:04 Güncelleme Tarihi: 10.11.2016 15:34
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Şırnak'ta!
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Gürler, 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel ile birlikte Şırnak'a geldi. Helikopter ile 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na inen Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları daha sonra Şırnak Valisi Ali İhsan Su'yu makamında ziyaret etti. Türkiye-Irak sınır hattındaki birlikleri denetlemek için geldikleri belirtilen komutanların programları güvenlik gerekçesiyle açıklanmadı. Komutanların geçen hafta Ankara ve Çankırı'dan Şırnak'ın Silopi ilçesine sevk edilen 28'inci Mekanize Piyade Tugayı askerlerini de ziyaret edebileceği belirtildi.

Genelkurmay başkanı ve Kuvvet komutanlarının Şırnak ziyareti Türk Silahlı Kuvvetleri'nin internet sitesinde, "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, beraberinde Kuvvet Komutanları olduğu halde inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Şırnak bölgesine gitmiştir" yazısı ile duyuruldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Şırnak'ta!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN