Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan flaş açıklama

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, HAVELSAN Simülatör Merkezi'nde AW-139 Simülatör Açılış Töreni'nde, basın mensuplarının soruları yanıtladı.

Giriş Tarihi: 11.11.2016 15:13 Güncelleme Tarihi: 11.11.2016 16:21
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan flaş açıklama

Milli Savunma Bakanı Işık'ın açıklamasından önemli başlıklar şöyle:

KUVVET KOMUTANLARININ SINIR ZİYARETİ

Bağdat yönetimiyle, kuzeydeki bölgesel yönetimle görüşmelerimizi devam ettireceğiz. Türkiye, bu noktada tavrını baştan beri net olarak ortaya koymuş bir ülkedir. Ama her duruma da hazır olacağız, her ihtimale karşı da hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. Dünkü Genelkurmay Başkanımızın, kuvvet komutanlarımızın özellikle sınırı ziyaretini de bu kapsamda değerlendirmek lazım.

Hassasiyetimiz bölgeye yabancı milislerin gelmesi ve DEAŞ'tan sonra bölgenin demografik yapısının değişmesi. Biz içbir ama Şii Sunni ayrımına girmedik. Önemli olan demografik yapının değişmemesi ve terör örgütleri bahaneyle yeni alanlar kurmaması. Türkiye elinden gelen her türlü desteği verecek. Irak Ankara Büyükelçisine de bunu özellikle ifade ettik.

TSK'DA SİVİL KADIN PERSONELE KILIK KIYAFET DÜZENLEMESİ

Kılık kıyafetle ilgili yapılan düzenleme, TSK'da çalışan asker olmayan kadın sivil memurlarımızın başörtüsü yasağını serbest bırakılması düzenlemedir. Sakal serbest bırakılıyor diye bir şey yok.

DERİK KAYMAKAMININ ŞEHİT EDİLMESİ

Allah rahmet eylesin. Türkiye terörle mücadele ediyor. 35 yıllık mücadele tarihimizin içinde en yoğun mücadeleyi yaşadığımız bir dönemdeyiz. Bir taraftan terörle mücadele devam ederken bir taraftanda bölge halkının hayatını rahatlatacak güçlü adımlar atıyoruz. Bu durum terör örgütünü hırçınlaştırıyor. Biliyorsunuz Derik'te kaymakamımız aynı zamanda belediyeye kayyum olarak da atanan başkanımızdır. Kayyumlar atanır atanmaz bölgede ciddi bir değişiklik görülmeye başlandı. Belediye hizmetleri artmaya başladı. Bu da bölge halkının ciddi takdirini kazandı. Bölge halkı bu hizmetlere hasret kalmıştı. böyle olunca terör örgütü çılgına döndü. Tabii ki zaafın olup olmadığı da araştırılıyor. Bu mücadeleyi kazanacağız. PKK terör örgütü mahvolmaya mahkum. bu mücadeleyi kazanırken Türkiye milli birliğini artırarak zaferle çıkacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN