Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fırat Kalkanı'nda son durum

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik harekatta çıkan çatışmalarda dün bir muhalif şehit oldu, 14 muhalif yaralandı - El-Bab kuzeyinde 3 terör örgütü DEAŞ mensubu sağ ele geçirildi. Hedef tespit vasıtalarıyla belirlenen 74 DEAŞ ve bir PYD/PKK hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak DEAŞ ve PYD/PKK mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları etkisiz hale getirildi

Giriş Tarihi: 16.11.2016 09:16 Güncelleme Tarihi: 16.11.2016 09:18
Fırat Kalkanı'nda son durum

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında dün çıkan çatışmalarda bir muhalif şehit oldu, 14 muhalif yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla 24 Ağustos 2016'da başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı 85. gününe girdi.

Harekat kapsamında muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu tarafından, ileri harekata devam edilerek Bab kuzeydoğusunda yer alan Kabbasin ve El-Bab batısındaki Al Kufayr meskun mahallerinde kontrol sağlandı.

Çatışmalarda dün bir muhalif şehit oldu, 14 muhalif yaralandı. El-Bab kuzeyinde 3 DEAŞ terör örgütü mensubu sağ ele geçirildi.

Muhalif unsurlarca, harekatın başlangıcından bu yana yaklaşık bin 720 kilometrekare alanı kapsayan 207 meskun mahalde kontrol sağlandı.

Hedef tespit vasıtalarıyla belirlenen 74 DEAŞ ve bir PYD/PKK hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak DEAŞ ve PYD/PKK mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları etkisiz hale getirildi.

Bu arada dün koalisyon güçleri tarafından hava harekatı icra edilmezken DEAŞ'tan temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan timler tarafından 8 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak imha edildi. Böylece, harekatın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 36 mayın ve bin 556 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak etkisiz hale getirilmiş oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırat Kalkanı'nda son durum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN