Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tren kalkmadan binebilirsin

Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu’na anayasa paketi ile ilgili çalışmalara katılma çağrısında da bulundu: Biz rejimi değil, vesayet anayasasını değiştirmek istiyoruz. Hala vaktin var tren kalkmadan binebilirsin

Giriş Tarihi: 16.11.2016
Tren kalkmadan binebilirsin

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yeni anayasa çalışmalarına CHP'nin de katılması gerektiğinin altını çizdi. Yıldırım özetle şunları söyledi:

CUMHURİYETİ TARTIŞMIYORUZ: Ey Kılıçdaroğlu, rejim tartışması 1923'te bitti. Cumhuriyeti tartışan kimse yok, olsa da önce karşısına çıkan AK Parti olur bunu da bil. Biz rejimi değil, anayasayı değiştirmek istiyoruz, vesayet anayasasını değiştirmek istiyoruz. Bırakın da buna millet karar versin. Engel olmak isteseniz de olamazsınız. Millete karşı konulmaz, millete tabi olunur tabii, Sayın Kılıçdaroğlu...

TEKLİF HÜKÜMET SİSTEMİ DEĞİŞİKLİĞİYLE SINIRLI: Türkiye'nin gündemini uzun süredir meşgul eden anayasa değişikliği konusunda önemli bir aşamaya geldik. Ana muhalefet partisi bu hükümet sistemi değişikliğine başkanlık sistemine karşı olduğunu açıkça belirtti. Ve kenara çekildi. MHP her ne kadar parlamenter sistemden yana olduğunu ifade etse de ülkenin bir an önce halkın seçtiği Cumhurbaşkanı ile mevcut anayasanın birbirine uyumlu hale getirilmesi gerektiği konusunda bizimle mutabık olduğunu ifade etti. Bunun üzerine çalışmaları biraz daha ilerlettik. Ve bunun üzerine hükümet sistemi değişikliği ile sınırlı anayasa konusunu yüce Meclis'e getirmeye karar verdik. Bundan sonra karar yüce milletindir. Millet Meclisi bu kararın milletin önüne gitmesine yol verecek, nihai kararını da her zaman olduğu gibi millet verecek.

TREN KALKMADAN BİNEBİLİRSİN: Şimdi Kılıçdaroğlu diyor ki, "kapımız açık, biz kapıyı kapalı tutmadık". Bizim kapımız da açık, hala vaktin var, tren kalkmadan binebilirsin. Gelin hep beraber yapalım, Yenikapı ruhunu yaşatalım ve bu şeref vesayet kalıntısı bu anayasayı birlikte değiştirelim. Gelin konuşalım kafanıza yatmıyorsa yine 'hayır' deyin. Daha konuşmaya başlamadan "istemezük" demenin demokraside yeri yok. Biz bu yolda kararlıyız ve çalışmalarımızı da son noktaya getirdik. Zannediyorum çok kısa bir süre sonra da Meclis'te konu gündeme alınacak, görüşülecek.

BU MİLLETİ AYAKTA ALKIŞLAMANIZ LAZIM
AB'nin Türkiye İlerleme Raporu'nu eleştiren Başbakan Yıldırım şunları söyledi: Eğer demokrasi ve özgürlüklere inanıyorsanız bir milletin topyekün 15 Temmuz'da verdiği destansı mücadeleyi ancak ve ancak ayakta alkışlarsınız. Ve bir milletin üzerine ağır silahlarla ateş açanları, Meclis'i bombalayanları açıkça lanetlersiniz. Bu tavrı güçlü şekilde ortaya koyamıyorsanız kusura bakmayın sizin samimiyetinizi sorgularız. PKK'ya FETÖ'ye kucak açanlar, terörist başının posterlerini duvarlarına asanlar Türkiye'ye ayar ermeye çalışamazlar. Tercihlerinizi yapsın, Türkiye ile mi yürüyecek yoksa Türkiye'nin düşmanlarıyla mı el ele, kol kola hareket edeceksiniz? Bu ülke ne Avrupa, ne başka bir millet, hiçbir ülkeden talimat almaz, yönlendirmesiyle hareket etmez.

TERÖRLE MÜCADELEYE ARA VERMEYECEĞİZ
Başbakan Yıldırım terörle mücadele konusunda kararlılık mesajları da verdi: Terörle mücadeleye ara vermek yok. Kış demeden, kar demeden terör yuvalarını dağıtmaya devam edeceğiz. Milletimizin başını ağrıtmaya çalışan bu şer odaklarına göz açtırmayacağız. Suriye'de birliklerimizle birlikte ÖSO , El Bab'a doğru ilerliyor. 2 kilometre kadar yakınana gelmiş bulunuyoruz. Burayı da DEAŞ unsurlarından kısa sürede temizlemiş olacağız. Ayrıca PYD/YPG/PKK terör örgütlerine karşı da operasyonlarımız amansız şekilde devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tren kalkmadan binebilirsin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN