Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Temmuz’dan beri nöbette

15 Temmuz’dan beri nöbette

Malatya’da Göztepe Mahallesi Muhtarı Bilal Yerli cuntacılara karşı, sabaha kadar mahallesini kolaçan ediyor. Yerli “Su uyur düşman uyumaz” diyor

Malatya'nın Battalgazi ilçesindeki Göztepe Mahallesi muhtarı Bilal Yerli, 15 Temmuz'dan bu yana darbe nöbeti tutuyor. Bilal Yerli, 15 Temmuz gecesi darbe girişimi haberini alır almaz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyarak, hemen evden çıktı. Mahalleden topladığı arkadaşlarıyla, darbeye katılan askerlerin bulunduğu 2. Ordu Karargâhı önüne giden Yerli, binlerce Malatyalı ile birlikte darbeci askerlere karşı direndi.

SON NEFESİME KADAR
2 gün evine gitmeden 2. Ordu önünde bekleyen kahraman muhtar, demokrasi nöbetleri sona erdikten sonra da nöbete bireysel olarak devam etti. 4 aydır her akşam, sorumlu olduğu mahallede sokakları gezip, rast geldiği asayiş olaylarını polise bildiren ve sabahın ilk ışıklarına kadar muhtarlıkta bekleyen Yerli hislerini şöyle anlattı: "Gözümü kapattığımda 15 Temmuz gecesi 2. Ordu önünde yaşananlar aklıma geliyor. Bu FETÖ'cü hainler buldukları ilk fırsatta yine o hainliklerini, ortaya koyarlar. 'Su uyur düşman uyumaz' derler. Son nefesimize kadar o düşmana aman vermeyeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz’dan beri nöbette
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN