Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş ‘Faşist’ dediği AYM’ye bel bağladı!

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ serbest kalmak için tutukluluklarına yaptıkları itirazın reddedilmesinin ardından avukatları aracılığıyla daha önce “TANIMIYORUZ, BEL BAĞLAMIYORUZ” dediği Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvuruda bulundu.

Giriş Tarihi: 17.11.2016 17:25 Güncelleme Tarihi: 17.11.2016 17:32
Demirtaş ‘Faşist’ dediği AYM’ye bel bağladı!

PKK eksenli 'Terör' soruşturmaları kapsamında terörle ilgili suçlardan gözaltına alınan, savcılık sorgularının ardından da tutuklanan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ geçtiğimiz günlerde tutukluluk haline itiraz etmişti.

MAHKEME REDDETTİ, AYM'NİN YOLUNU TUTTULAR

İlgili mahkeme tarafından itirazları değerlendirilen ve reddedilen HDP'nin eş başkanları bunun üzerine Anayasa Mahkemesine başvuracaklarını açıkladı. Bugün öğleden sonra da avukatları aracılığıyla mevcut tutukluluk durumunun hukuk dışı olduğunu ifade ederek, kararın bozulması için AYM'ye başvurdu.

AYM'Yİ TANIMIYOR "BEL BAĞLAMIYORUZ, İŞİMİZ OLMAZ" DİYORDU!

Ancak Demirtaş'ın bugün bel bağladığı Anayasa Mahkemesi ile ilgili çarpıcı bir gerçek ülkenin yakın geçmişinde kayıtlara geçmişti. Demirtaş 7 Ocak 2015'te yaptığı açıklamada "Anayasa Mahkemesi'ne hiçbir zaman biz bel bağlamadık. Bizim faşist ve ırkçılarla işimiz olmaz" demişti.

Bugün ise terör suçlarından dolayı tutuklu bulunduğu cezaevinden çıkmak için AYM'ye başvurdu.

*Flashback (Geriye dönüş olarak da bilinir), sinema ve edebiyatta bir anlatım tekniği. Bir durumu anlatırken, geriye dönme yoluyla geçmişi hatırlatma yöntemidir.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş ‘Faşist’ dediği AYM’ye bel bağladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN