Erdoğan: Bu katil sürülerin söküp atmalıyız aksi takdirde...

Giriş Tarihi: 17.11.2016 13:08 Güncelleme Tarihi: 17.11.2016 14:23
Erdoğan: Bu katil sürülerin söküp atmalıyız aksi takdirde...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumunda Pakistanlı parlamenterlere hitap etti. Konuşmasında İslam dünyasının içinde olduğu karmaşaya değinerek İslam adına savaş veren örgütleri eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Müslüman kanı dökmekten başka hiçbir maharetleri olmayan bu katil sürülerini, en kısa zamanda İslam aleminden ve tüm dünyadan söküp atmalıyız. Aksi takdirde ne Türkiye ne Pakistan ne İslam dünyası ne de insanlık huzura kavuşacaktır" dedi.

Erdoğan, "Pakistan, Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ'nün faili olduğu 15 Temmuz darbe girişimi karşısındaki duruşuyla, ikinci Kurtuluş Savaşı'nda da Türk milletinin yanında yer aldığını göstermiştir." şeklinde konuştu.

"MÜSLÜMAN BİR SOKULDUĞU YERDEN BİR DAHA SOKULMAMALIDIR"

El Kaide ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin İslam'a karşı yürütülen savaşın aracı yapıları olduğunu belirten Erdoğan, "Şu anda Türkiye olarak bizler DEAŞ'a karşı çok ciddi bir mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi şu anda hem içeride hem Suriye'de hem Irak'ta veren bir ülke konumundayız. Bu mücadeleyi yılmadan, usanmadan vermeye devam edeceğiz. Çünkü bu örgütün İslam ile yakından uzaktan alakası yoktur. İslam'a bunların verdiği zararı kimse vermiyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Müslüman, bir sokulduğu yerden bir daha sokulmamalıdır diye inanıyorum. Müslüman kanı dökmekten başka hiçbir maharetleri olmayan bu katil sürülerini, en kısa zamanda İslam aleminden ve tüm dünyadan söküp atmalıyız. Aksi takdirde ne Türkiye ne Pakistan ne İslam dünyası ne de insanlık huzura kavuşacaktır."

"Pakistan, İslam dünyası için önemli bir ülke olmuştur"

"KENDİLERİNE TABAN BULMAYA ÇALIŞIYORLAR"

"Terör örgütleri, Müslümanlar arasındaki tefrikaları, farklılıkları kaşıyarak kendilerine taban bulmaya çalışıyorlar." diyen Erdoğan, "Müslümanları yaşadıkları bu zelil durumdan kurtarmak için İslam toplumlarının arasında kol gezen mezhepçilikten etnik ayrımcılığa kadar tüm istismar vesilelerini ortadan kaldırmalıyız." değerlendirmesinde bulundu. Konuşmasında İslam dünyasının içinde olduğu karmaşaya değinerek İslam adına savaş veren örgütleri eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

BATI ŞU ANDA DEAŞ'IN YANINDADIR

Bizim dinimizde günahsız bir insanı öldürmeye kimsenin hakkı yoktu. İşte bunlar bunu yapıyor. Batı şu anda DEAŞ'ın yanındadır. Bunların elindeki silahların batı menşeili olduğunu tespit ettik. Bölünen neresi, Suriye, Irak, Libya, Afganistan... DEAŞ'a karşı büyük bir mücadele ediyoruz. İslam'a bunların verdiği zararı kimse vermiyor. Müslüman kanı dökmekten başka maharetleri olmayan bu katil sürülerini İslam dünyasından, tüm dünyadan silip atmalıyız. Bizi parçalıyorlar, İslam çatısı altında birleşerek yarınlara yürümeye mecburuz.

"Bölünen neresi, Suriye, Irak, Libya, Afganistan"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Bu katil sürülerin söküp atmalıyız aksi takdirde...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN