Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Batı, şu an DEAŞ’ın yanındadır”

Giriş Tarihi: 18.11.2016
“Batı, şu an DEAŞ’ın yanındadır”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Pakistan Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumunda konuştu. Besmele çekerek konuşmasına başlayan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şunlar:
El Kaide ve onun bir parçası olarak ortaya çıkan DEAŞ gibi terör örgütleri sadece ve sadece Müslümanlara zarar veren, İslam'a karşı yürütülen savaşın aracı olan yapılardır. Biz DEAŞ'a karşı çok ciddi bir mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi şu anda hem içeride, hem Suriye'de hem Irak'ta veren bir ülke konumundayız. Bu örgütün İslam ile yakından, uzaktan alakası yok. İslam'a bunların verdiği zararı kimse vermiyor.
Batı, şu anda DEAŞ'ın yanında. Bunların elinde yakaladığımız silahların Batı menşeli olduğunu tespit ettik. Bütün bunlar İslam dünyasına karşı yapılıyor. Bölünen neresi Suriye, Irak, Libya, Afganistan. Hep bu ülkeler. Afganistan ise Pakistan vuruşturuluyor. Sadece DEAŞ değil, PKK, PYD, YPG ile sürdürüyoruz. Bütün bu mücadelemiz devam ederken, arkasından bakıyorsunuz o silahlar hep Batı ülkelerinden çıkıyor. Müslüman bir sokulduğu yerden bir daha sokulmamalı.
Müslüman kanı dökmekten başka hiçbir maharetleri olmayan bu katil sürülerini en kısa zamanda İslam aleminden ve tüm dünyadan söküp atmalıyız. Aksi taktirde ne Türkiye ne Pakistan ne İslam dünyası ne de insanlık huzura kavuşacaktır. İslam, Arapça silm kelimesinden geliyor. Silm, barış demek. İslam ile terörü iç içe ifade edenler, onu iç içe yaşamak ve yaşatmaya çalışanlar İslam dinine en büyük zararı verenlerdir.
Müslümanları yaşadıkları bu zelil durumdan kurtarmak için İslam toplumlarının arasında kol gezen mezhepçilikten, etnik ayrımcılığa kadar tüm istismar vesilelerini ortadan kaldırmalıyız. Dini mübini İslam'da birleşmeye mecburuz. İslam çatısı altında bütünleşerek yarınlara yürümeye mecburuz.
İslam dünyasını tefrikanın, bozgunculuğun, fitnenin, nefretin, cehaletin hakim olduğu bir coğrafya haline dönüştürmek isteyenlere karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz. Tıpkı Muhammed İkbal'in dediği gibi "Harekette birlik olmazsa fikirde birlik faydasızdır." Biz bu konuda her türlü riski alıyor, hiçbir mücadeleden kaçmıyoruz, kaçmayacağız. Dünyada tek bir Müslüman'ın dahi kanının haksız yere dökülmesini önleyene kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Siz Pakistanlı kardeşlerimize de İslam dünyasının önünü birlikte açmayı teklif ediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Batı, şu an DEAŞ’ın yanındadır”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN