Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cezaevlerine uçaksavarlı koruma...

Giriş Tarihi: 18.11.2016 ABONE OL
Cezaevlerine uçaksavarlı koruma...

Adalet Bakanlığı, cezaevlerinde FETÖ tedbirleri uygulamaya başladı.15 Temmuz gecesinden sonra yurt genelinde bulunan 387 açık ve kapalı cezaevindeki iç ve dış güvenlik tedbirleri üst seviyeye çıkarıldı. Silivri, Sincan ve Şakran cezaevlerinde ise uçaksavarların yer aldığı hava savunma sistemleri kuruldu. Cezaevlerinde alınan tedbirlerden bazıları şöyle:
İç güvenlikte nöbet sistemleri değiştirildi. Özellikli alanlardaki görevliler ile gece çalışacak personel ve güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen birimde görevli personel sayısı artırıldı.

Tek kişilik odalarda kalan hükümlü veya tutuklular, güvenlik önlemleri alındıktan sonra bir saatten az olmamak üzere hep aynı kişilerle havalandırmaya çıkacak. Hükümlü ve tutukluların havalandırmaya çıkıp çıkmadıkları tutanakla tespit edilecek.
Ankara Sincan, İzmir Şakran ve İstanbul Silivri cezaevlerine uçaksavarların yer aldığı savunma sistemleri kuruldu.
Gerektiği taktirde tutukluların sevk ve nakillerinde jandarmanın yanı sıra polis de görev alacak.
Yangınlara karşı da tedbirler artırıldı.
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım bu yıl sonuna kadar 7 bin 500 personelin daha göreve başlayacağını belirterek "Kurumlarımız tamamen kontrolümüz altındadır. Genel müdürlüğümüzce 24 saat esasına göre tüm kurumlarımız takip edilmektedir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezaevlerine uçaksavarlı koruma...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN