Bakan Bozdağ: Canlı bombaların tabutlarının altına girdiler

Giriş Tarihi: 19.11.2016 16:53 Güncelleme Tarihi: 19.11.2016 16:54
Bakan Bozdağ: Canlı bombaların tabutlarının altına girdiler

NATO Parlamenterler Asamblesinin 62i Genel Kurulu toplantısında yaptığı konuşmanın ardından soruları yanıtlayan Adalet Bakanı Bozdağ, HDP’li vekilin mesnetsiz iddialarla dolu sorusu üzerine  “Sayın Ziya Pir konuştu, gitti. Umarım haftaya istifa eder. Çünkü insanın gözünün içine baka baka yalanı söyledi, gitti. Bazı milletvekilleri canlı bomba cenazesine gitti. Belediyelerin imkanlarıyla hendekler kazdılar. Onlarca insanın şehit olmasına neden olan canlı bombaların tabutlarının altına girdiler. ” dedi.

NATO Parlamenterler Asamblesinin 62i Genel Kurulu toplantısında yaptığı konuşmanın ardından soruları yanıtlayan Adalet Bakanı Bozdağ, HDP'li vekilin mesnetsiz iddialarla dolu sorusu üzerine "Sayın Ziya Pir konuştu, gitti. Umarım haftaya istifa eder. Çünkü insanın gözünün içine baka baka yalanı söyledi, gitti" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, NATO Parlamenterler Asamblesinin 62. Genel Kurulu'nun "Güvenliğin Sivil Boyutu Komitesi" toplantısında "Darbe girişimi ve OHAL önlemlerinin uygulanması" konusunda yaptığı konuşmanın ardından, delegelerin sorularını yanıtladı.

HDP'NİN TERÖR ÖRGÜTÜYLE OLEN İLİŞKİSİ

Gelen sorular üzerine HDP'li milletvekillerinin ve belediyelerin terör örgütüyle olan ilişkisine değinen Bozdağ, "Terör örgütlerine belediyelerin kaynakları aktarılıyor. Patlayan araçlarda belediyelerin araçları var. Bütün bunları, Türkiye'yi değerlendirirken biraz da Türkiye'nin yaşadıklarına da bakarsanız faydalı olacağını düşünüyorum." dedi.

HDP'Lİ ZİYA PİR KONUŞTU VE KAÇTI

Bu sırada söz alan HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, Bakan Bozdağ'ın söylediklerinin doğru olmadığını, kendisinin de gözaltına alındığını ve bununla ilgili herhangi bir tebligatın yapılmadığını öne sürdü. Bozdağ, yabancı delegelerin sorularının ardından Pir'in iddialarına ilişkin şunları söyledi:

"Sayın Ziya Pir konuştu, gitti. Umarım haftaya istifa eder. Çünkü insanın gözünün içine baka baka yalanı söyledi, gitti. Açıklayacağım. Kamuoyuna da bilgi verdik. Tebligat hepsine yapıldı. Ama burada diyor ki; 'Bana yapılmadı, iş yerime yapılmadı, evime yapılmadı.' Ben şimdi nasıl anlatabilirim? Tebligat yapılmış bir konuda bir milletvekili, bu kadar saygın bir heyetin önünde kalkıyor, bunu söylüyor. Siz ona inanırsanız, benim size de yapacağım bir şey yok. Ama gerçek budur"

HDP'li Ziya Pir'in o iddialarından önce Bakan Bozdağ NATO heyetinin ve Pir'in yüzüne baka baka şunları söylemişti:

"BELEDİYELERİN İMKANLARIYLA HENDEKLER KAZDI"

Bazı milletvekilleri canlı bomba cenazesine gitti. Belediyelerin imkanlarıyla hendekler kazdılar. Onlarca insanın şehit olmasına neden olan canlı bombaların tabutlarının altına girdiler. Şimdi soruyorum size: Sizin parlamentonuzda teröristlerin cenazelerine katılan milletvekilleri olsa ne düşünürsünüz?"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Bozdağ: Canlı bombaların tabutlarının altına girdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN