Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İhale lobisinin hortumu kesildi'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "İhale lobisinin hortumları vardı. Bu hortum Bolu baltası ile kesildi."

Giriş Tarihi: 20.11.2016 22:11 Güncelleme Tarihi: 20.11.2016 23:29
'İhale lobisinin hortumu kesildi'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'ne ait 6 adet yatırımın temelini atmak ve yine DSİ'ye ait 2 tesis, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne ait 1 adet tesis ile Orman Genel Müdürlüğü'nün ormancılık ve ağaçlandırma çalışmalarının açılışını gerçekleştirmek için Bolu'ya geldi.

Eroğlu,17 Temmuz Spor Salonu'nda düzenlene temel atma, açılış ve sertifika töreni öncesinde konuşma yaptı.

"BU MİLLETE KÜRESEL BİR GÜÇ OLMAK YAKIŞIR"

Konuşmasında gençlere seslenen Eroğlu, şunları söyledi:

"Geçler sizinde büyük hedefiniz var. İstanbul'un fethinin 600'üncü yılı 2053 yılında kutlanacak. İşte o tarihte bu bayrak daha da zirveye dikilecek Allah'ın izni ile. Üçüncü büyük hedef, o da Malazgirt Zaferi'inin bininci yılı. Ne muhteşem bir zafer. Sultan Alpaslan ve onun yiğit askerinin ruhu şad, mekanları cennet olsun. 26 Ağustos 1071'de bir cuma sabahı kefenini giyerek, kendisinden çok daha kalabalık olan bir orduyu, düşman ordusunu perişan etti. Büyük bir kahramanlık destanı yazdı. Anadolu'nun kapsını bizlere açtı. Bin yıldır bu topraklar bizim. Nice bin yıllarda bizim olacak Allah'ın izniyle. Yeni doğacak çocuklar da Türkiye'yi büyük bir küresel güç yapacak. Biz o tarihleri göremeyeceğiz. Allah'ın izni ile bu küresel güç olma destanını da o tarihten önce yazacak. Bu millet büyük bir millet. Şanlı bir tarihimiz var. Bu millete küresel bir güç olmak yakışır. Başka şeye gerek yok."

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Bolu'da gerçekleştirdiği ve ilerleyen dönemlerde yapmayı planladığı yatırımlar hakkında bilgi veren Eroğlu, Türkiye'nin artık eskisi gibi olmadığına dikkati çekti.

Eski Türkiye'de bir dere ıslahının en az 12 yılda bittiğine işaret eden Eroğlu, "Şimdi Allah nasip ediyor biz bir göleti 18 ayda bitiriyoruz. Sulaması dahil. Dere ıslahını en geç 2 yılda bitiriyoruz. Barajı en geç 3-4 yılda tamamlıyoruz. Koca dev barajları. Çünkü orman ve Su İşleri Bakanlığını sloganı şudur. Orman ve Su İşleri Bakanlığı zamanla yarışıyor. Zamanla yarışıyoruz." dedi.

"VERGİLERİN YÜZDE 86'SI FAİZ LOBİSİ TARAFINDAN HORTUMLANIYORDU"

Eroğlu, gerçekleşen yatırımların vatandaşların verdiği vergiler sayesinde çok hızlı bir şekilde tamamlandığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Para sıkıntımız yok. Devletin parası bol. Sizin verdiğiniz vergilerin eski Türkiye'de yüzde 86'sı faiz lobisi tarafından hortumlanıyordu. Yüzde 86'sı. Müteahhitler, devletin parası bol artık. Çünkü faiz lobisinin hortumları Bolu testeresi ile kesildi. İhale lobisinin hortumları vardı. Bir gölet 22 yılda 45 milyona bitiyordu. Aynı göleti 30 metre yükseklikte 18 ayda sulaması dahil 4,5 milyon liraya bitiriyoruz. 45 milyon lira nerede 4,5 milyon lira nerede. İhale lobisinin hortumu da Bolu baltası ile kesildi. Bir de ilaç lobisinin hortumu vardı. O da çok büyük bir hortumdu. Geçen aynısından aldım, 2002 yılında da çocuklar için almıştım. 63 milyondu, 63 lira, geçen gün de aynı antibiyotikten aldım 9 liraya düşmüş. Bu para nereye gidiyordu? Sizin cebinizden çıkıyordu. Onlar da kesildi. Artık milletten aldığımızı millete hizmet olarak sunuyoruz. Zira bize havadan altın veya dolar yağmıyor. Ancak sizlerin alın teriyle ödediğiniz vergileri sizin hizmetiniz için kullanıyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İhale lobisinin hortumu kesildi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN