Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk avukattan Martin Schulz'a ders niteliğinde mektup

Türkiye’ye yönelik küstah açıklamalarıyla dikkat çeken, tepkiler üzerine de geri adım atan Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’a hukuk ve insan hakları dersi veren Almanca bir mektup gönderildi. Avukat Alp Nane, Schulz’a gönderdiği mektupta AB ülkelerinin terör örgütlerine yardım ve yataklık yaparak suç işlediği belirtti.

Giriş Tarihi: 20.11.2016 14:14
Türk avukattan Martin Schulz'a ders niteliğinde mektup

Türkiye'ye yönelik küstah açıklamalarıyla dikkat çeken, tepkiler üzerine de geri adım atan Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz'a hukuk ve insan hakları dersi veren Almanca bir mektup gönderildi.

"ÜLKEMDEKİ TÜM TERÖRİSTLERİ DESTEKLİYORSUNUZ"

Avukat Alp Nane'nin, Almanca kaleme alıp Schulz'a gönderdiği mektupta Avrupa Birliği ülkelerinin terör örgütlerine yardım ve yataklık yaparak suç işlediği belirtildi. Nane, 17 Kasım'da gönderdiği mektupta "Ülkemde terör yapan ne kadar örgüt ve yöneticisi varsa birliğiniz ve üye devletler tarafından desteklenmektedir" dedi. Mektupta şu ifadelere yer verildi:

AB VE ÜYE DEVLETLERİ SUÇ İŞLEMEKTEDİR

"Size bu mektubu, yazdıklarımın daha rahat anlaşılır olması için anadiliniz olan Almanca kaleme aldım. İstanbul'da yaşayan, hukukçu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, Size, batı medeniyetinin temsilcisi olan Avrupa Parlamentosu'nun Başkanı olduğunuz için yazıyorum.
Zannetmeyiniz ki, sizlere Türkiye'den mektup gönderip, ülkemi Sizlere şikâyet eden basiretsiz, bölücü siyasiler ve akademisyenler gibi bir niyetim var. Bilakis ben, Avrupa Birliği'ni ve üye devletleri Size şikâyet edeceğim. AB ve üye devletleri suç işlemektedir.

"ARTIK TERÖRİST LİDERLERİ Mİ MUHATAP KABUL EDİYORSUNUZ?"

Türkiye'nin 30 yıldır mücadele ettiği; AB ve üye devletleri tarafından da terör örgütleri listesinde olan PKK ve Suriye kolu olan YPG'li teröristlerin fotoğrafları, nasıl olur da AB Parlamentosu'nda sergilenip terör örgütlerinin propagandası yapılır. Bu konuda ne düşündüğünüzü öğrenmek isterim. PYD-YPG terör örgütü lideri Salim Müslim, AB Parlamentosu'nda ağırlanarak, muhatap kabul edilmiştir. Artık AB, terör örgütlerinin liderlerini mi kendine muhatap kabul etmektedir? Bu Avrupa Birliği için tarihi bir utançtır.

"MADEM BU KADAR HASSASTINIZ.."
(…)
Hamiliğini yaptığınız HDP başkanı Selahattin Demirtaş, her konuşmasında terör örgütüne eylem çağrısı yapmış ve Türkiye toprakları içinde ayrı bir devlet kurma amaçlarını dile getirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığına, bölünmezliğine ve anayasal düzenine karşı suç işleyen, her kişi ve kurumun ivedilikle Sizlere başvurması Türk Halkı nezdinde, AB'nin dostluğuna ve samimiyetine olan güveni zedelemektedir. Biz isteriz ki, Birliğinize aday bir ülke olan Türkiye'ye karşı dürüst ve iyi niyetli olun. Bölgedeki küçük siyasi hesapları Türk Halkının dostluğuna değişmeyin.
İnsan hakları ve demokrasi konusundaki hassasiyetlerinizi bildiriyorsunuz. Peki terör örgütü PKK ve DHKP-C saldırıları sonucu şehit olan binlerce kardeşimin "insan hakkı" yok mu? Madem bu kadar hassastınız, Avrupa'nın orta yerinde katledilen on binlerce Boşnak için niye sessiz kaldınız?

(…)
Ülkem dünyaya insanlık örneği göstermiş ve hali hazırda üç milyon Suriyeliyi misafir etmektedir. Suriye meselesine bu kadar ilgiliyseniz, sizin de en az bu kadar insana ev sahipliği yapmanız gerekmez mi? Ama siz sınırlı sayıda aldığınız mültecilere kötü davrandığınız gibi insanlık ayıbı yapıyorsunuz. Daha yeni Münih'te kaldıkları yere yüksek duvarlar ördünüz. Suriyeli insanların batılı seviyede insan hakları yok mu? Yoksa Müslüman olmaları mı, onları sizlerden ayırmaktadır.

'ÖZGÜR BASININIZLA' PAYLAŞIN!

Ülkemin siyasi meselelerine ve içişlerine gösterdiğiniz ilgiyi, Birliğiniz ve üye devletlerin dış politikalarını gözden geçirmeleri hususunda da göstermenizi dilerim. Mektubumu 'özgür basınınızla' paylaşmanız ve yayınlanması dileklerimle."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk avukattan Martin Schulz'a ders niteliğinde mektup
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN