Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pilotlara, videolu darbe motivasyonu

Giriş Tarihi: 23.11.2016
Pilotlara, videolu darbe motivasyonu

Konya’da itirafçı olan pilotlardan Tuncay kod adı gizli tanık: Sürekli hükümet karşıtı videolar izletiyorlardı. Bir videoda da “Hz. Peygamber iki generalin rüyasına girecek, o generaller de darbe yapıp hepimizi kurtaracak” dediler

FETÖ'nün, 15 Temmuz'dan hemen önce, kendisine bağlı pilotlara, Hz. Peygamber'in rüyasına gireceği 2 generalin darbe yapacağını ve her şeyin düzeleceğini anlatan videolar izlettiği ortaya çıktı.

AZ HİMMET VERENİ ELEDİLER
Konya'daki soruşturmada etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı olan 79 kripto pilottan Tuncay kod adı gizli tanık, darbe girişimi gecesi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde askeri öğrencilere, vatandaşlara ateş açması emrini veren Binbaşı Ferhat Günay'ın, İzmir'deki uçuş eğitimi sırasında örgüte yeteri kadar himmet vermediği için kendisini zayıf not vererek elediğini ve F-16 pilotu olamadığını anlattı.

HÜKÜMET KARŞITI VİDEOLAR...
Örgüt evinde bir araya geldiklerinde örgüt abisi tarafından Risale-i Nur ve Fetullah Gülen'e ait kitaplar okutulup, CD'lerden görüntüler izlettirildiğini anlatan itirafçı pilot, "17-25 Aralık sonrasında bu görüntülerin yerini, dershanelerin kapatılması sürecinde sözde mağdur olan öğrencilerin ve ailelerin görüntüleri, polisin yaptığı aramalar, ayakkabı kutuları içerisindeki paraların görüntüleri aldı. Hükümet karşıtı görüntüler izleterek, sürekli olarak hükümetin yanlış yaptığı, yanlış yolda olduğu anlatılıyordu" dedi. 15 Temmuz'dan birkaç hafta önce, evinde bir araya geldiği örgüt abisinin, kendilerine yine hükümet karşıtı videolar izlettiğini belirten itirafçı pilot şöyle dedi: "Bu videolardan birinde, örgütte okuyucu olarak tanımlanan 2-3 kişiden biri, yapı içinde önemli bir konumda bulunan abinin, Peygamberimiz'in 2 generalin rüyasına gireceğini, bu generallerin bir yerde birleşip darbe yapacaklarını, bu darbe sayesinde her şeyin düzeleceğini ve haksızlıkların ortadan kalkacağını anlattığını iletiyordu. Videoya o zaman anlam veremedim ama 15 Temmuz'dan sonra her şeyi anladım. Benimle yıllarca ilgilenen örgüt abisi darbe girişiminden haberdarmış. Bana üstü kapalı da olsa, bir şeyler anlatmaya çalışmış. Bu buluşmanın ardından bir hafta sonra tekrar görüşmeye çağırdı. Ama ben bazı bahaneler üreterek görüşmeye gitmedim. Daha sonra da darbe girişimi oldu. Bir daha benimle ilgilenen abiyle görüşmedim."

PİLOTLARDAN 800 LİRA HARAÇ
Etkin pişmanlık yasasından faydalanan bir başka pilot da FETÖ'nün, himmet vermeyen subayları uçuş eğitiminde eleyerek pilot yapmadığını ve yer hizmetlerinde bıraktığını belirterek, "Maaşlarımızın ve uçuş tazminatlarımızın yüzde 15'i, banka promosyonlarının paraları ve gazete aboneliği için 60 lira alıyorlardı. Yani her ay FETÖ'ye 800 lira himmet veriyorduk" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pilotlara, videolu darbe motivasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN