Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AB Bakanı'ndan önemli açıklamalar

Adana'da yaşanan hain saldırının ardından bölgede incelemelerde bulunan AB Bakanı Ömer Çelik, "Saldırı, doğrudan Valiliğe yapıldı, Vali beyin doğrudan hedef alındığı görülüyor" dedi. Bakan Çelik, AP'nin skandal Türkiye kararı ile ilgili "Türkiye'de bu kadar yüksek bir terörle mücadelenin söz konusu olduğu bir zamanda Türkiye'yle dayanışma içerisinde olmak söz konusuyken Avrupa'da maalesef basiretsiz, vizyonsuz tartışmalar dönüyor" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan dünkü İSEDAK toplantısında, AP'nin bugün verdiği Türkiye kararı ile ilgili hiçbir kıymeti yoktur açıklaması yapmıştı.

Giriş Tarihi: 24.11.2016 14:17 Güncelleme Tarihi: 24.11.2016 15:01
AB Bakanı'ndan önemli açıklamalar

AB Bakanı Ömer Çelik, bu sabah yaşanan hain saldırının ardından incelemelerde bulunmak üzere gittiği Adana'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. AB Bakanı Ömer Çelik, "Normal şartlarda bu sabah burada olacaktık ama ben bütçe görüşmeleri nedeniyle erken gelemedim. Enerji Bakanımız buradaydı. Her operasyonun arkasında bir mesaj var. Terör örgütlerine Türkiye'nn verdiği zararlar neticesinde, bölgede bozulan senaryolar neticesinde çeşitli senaryolarla karşılaşıyoruz" dedi.

"ADANA 15 TEMMUZ'DA YEK VÜCUT OLARAK DİRENMİŞTİ"

Bakan Çelik konuşmasında şunları kaydetti:

Hain saldırının bağlantıları süratli şekilde çözülecek. Bu bağlantıların çözülmesiyle birlikte kısa zamanda faillere ulaşmayı bekliyoruz. Saldırı, doğrudan Valiliğe yapıldı, Vali beyin doğrudan hedef alındığı görülüyor. Unutmamak gerekir ki burayı hedef alanlar, burada kendisini pekçok olayda ispat etmiş bir güvenlik gücümüz var. 15 Temmuz'da Adana'daki bütün idareci ve güvenlik güçlerimiz bu darbe girişimine karşı yek vücut olarak direnmişlerdir, yürekliliklerini ispat etmişlerdi. Burada kimsenin geri adım atacağı bir durum yok. Adanalılar 15 Temmzu'da da görüldüğü gibi tek yürek olmayı sürdürecektir. Adana terörle mücadelede en çok şehit veren illerden biridir. Bu çalışmalar kararlılıkla sürdürülecektir. Olayda zaaf var mı bunlar değerlendiriliyor. Valiliğin hedef alındığı bir saldırı. Başta Vali bey olmak üzere Adana'daki bütünj yöneticiler 15 Temmuz'da milli iradenin merkezi olmuştur. Türkiye hukuk devletidir.

"Kimsenin geri adım atacağı bir durum yok"

"AP'NİN KARARINI DEĞERLENDİRECEĞİZ"

Ben sık sık AB Bakanı olarak Avrupa'daki dostlarıma söylüyorum. Hiç terörün ayak basmadığı yerlerde oturup bunları konuşmak kolaydır ama Suriye ile Irak'la bin 295 kilometrelik sınırınızın olduğu bir çerçevede, Türkiye'de bu kadar yüksek bir terörle mücadelenin söz konusu olduğu bir zamanda Türkiye'yle dayanışma içerisinde olmak söz konusuyken Avrupa'da maalesef basiretsiz, vizyonsuz tartışmalar dönüyor. Bu saldırılar insanlığa karşı. Geri adım atmayacağız. Türkiye geri adım atmayacak. Panik havası yaymak istiyor ama şunu bilsinler bu terörün, destek verenlerin çirkin yüzü. Bu vesileyle kahraman asker ve polisimize bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bugün AP'nin alacağı karar doğrultusunda tekrar bir değerlendirme yapacağız. Şimdi hastanelere geçiyoruz.

AB Mİ ŞANGHAY MI? VATANDAŞ CEVABINI VERDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB Bakanı'ndan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN