Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kendi kendilerine gelin güvey oldular

Başbakan Binali Yıldırım: Avrupa bilsin ki Mülteci Anlaşması sonsuza kadar sürmeyecek. AB verdiği sözün arkasında durmalı

Giriş Tarihi: 27.11.2016
Kendi kendilerine gelin güvey oldular

İstanbul Sağlık Fuarı'nın kapanış programında konuşan Başbakan Binali Yıldırım AP'nin Türkiye ile verdiği karara değinerek, "Bu kararın bizim için kıymeti yok. Kendi kendilerine gelin güvey oluyorlar. İstedikleri kadar karar alsınlar biz milletimizin aldığı kararlar dışındaki kararları önemsemiyoruz" dedi. Başbakan Avrupa'ya uyarıda bulunarak, "AP Türkiye ile mi yürüyecek yoksa terör örgütleri ile mi önce ona karar vermeli. Avrupa bilsin ki Mülteci Anlaşması sonsuza kadar sürmeyecek." ifadelerini kullandı. Başbakan erken seçim iddiaları içinse şunları söyledi: "2019'a kadar seçim meçim yok. Vatandaşın kafasını karıştırıp yatırım kararlarını erteletmeye çalışıyorlar. 15 Temmuz'da tanklarla yapmaya çalıştıkları alçakça girişimi Türkiye'nin ekonomisini bozmaya çalışarak yapıyorlar. Orada da dersinizi alacaksınız. Açıkça söylüyorum." Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

AP İSTEDİĞİ KADAR KARAR ALSIN: Avrupalı dostlarımız söz konusu Türkiye olunca objektiflikten uzaklaşıyorlar. AP bu kararla kendini küçük düşürmekten başka hiçbir şey yapmamıştır. Milletimiz'in AB'ye olan güven duygusunu zedelemişlerdir. AP Türkiye ile mi yürüyecek yoksa terör örgütleri ile mi önce ona karar vermeli.

SONSUZA DEK SÜRMEYECEK
Avrupa bilsin ki Mülteci Anlaşması sonsuza kadar sürmeyecek. AB verdiği sözün arkasında durmalı. Türkiye bu mültecilere sahip çıkmazsa Avrupa'nın halini bir görün bakalım. Macaristan'a Avusturya'ya 2-3 mülteci geldi, tekmelediniz, yerlerde sürüklediniz. İnsanlığın ölmediği ülke Türkiye. AP'nin bu kararı kesinlikle dikkate alınmayacaktır. 53 senedir bu yollarda yürüyoruz. Ne için yürüyoruz? Daha güzel bir dünya için, daha güvenli bir Avrupa için. Bütün bu gayretler ortadayken kalkıp Türkiye'ye ayar vermeye çalışmak, en hafifinden vizyonsuzluktur. Ben öyle ümit ediyorum ki bu karar (AP'nin kararı) Avrupa Birliği Liderler Zirvesinde hiçbir şekilde dikkate alınmayacak ve yarım asrı geçen Avrupa Birliği-Türkiye yolculuğunun zarar görmesine rıza göstermeyecek. Avrupa'da vizyon sahibi hala liderler olduğunu düşünüyorum.

ARTIK DEVLET DESTEK VERECEK: Devlet bu alanda (Sağlık araç gereç üretimi yapanlara) artık destek verecek. Artık istediğiniz araç ve gereçleri Türkiye'de yapmak için önünüzde bir engel kalmadı. İlk hedefimiz sağlık ürünlerini millileştirmek olmalı.

TANKLA OLMADI EKONOMİYLE DENİYORLAR: Yıldırım, 15 Temmuz'da amaçlarına ulaşamayanların, şimdi ekonomiyle Türkiye'yi hedef aldıklarını söyleyerek, "Orada da çakılacak ve dersinizi alacaksınız" dedi. Başbakan Dolardaki artışla ilgili parasal önlemleri de aldıklarını sözlerine ekledi.

ERKEN SEÇİM YOK
Türkiye'nin düşmanları 'Sermayeye kısıtlama gelecek, döviz çıkışı olacak' gibi aslı olmayan haberlere yer veriyorlar. Bunlar külliyen yalandır. Vatandaşlar endişeye kapılmasın. Türkiye'de ekonomi ile ilgili bu dalgalanma bütün dünyada var olan bir durumdur ve geçicidir. 2019'a kadar seçim meçim yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendi kendilerine gelin güvey oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN