Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti’nin İstanbul Kadın Akademisi açıldı

Giriş Tarihi: 28.11.2016
AK Parti’nin İstanbul Kadın Akademisi açıldı

İstanbul Kadın Akademisi’nin açılışında ilk dersi veren Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, “Nisan gibi referandumdan söz ediyoruz. Her zaman hazırız” dedi

AAK Parti Sürekli Eğitim Merkezi'nce (AKSEM) toplumsal, ekonomik, politik ve siyasal konularda kadınlara vizyon çizmek ve kadın temalı çalışmalara akademik bakış açısı getirmek amacıyla kurulan İstanbul Kadın Akademisi açıldı. Açılış nedeniyle "Kadın ve siyaset" konulu ilk dersi veren AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, sürekli eğitim merkezlerinin önemini vurgulayarak, kadınların eğitiminin devamlılığının esas olması gerektiğini söyledi. Partideki kadınların yaptıkları özverili çalışmalarla dünyada ve Türkiye'deki her türlü olaya duyarlı olduklarını gösterdiklerini ifade eden Çam, anayasa çalışmalarına da değindi. Çam, "İnşallah önümüzdeki aylar içerisinde, nisan gibi bir referandumdan bahsediyoruz. Bizler teşkilat olarak zaten bir seçim sonrasında kurucu genel başkanımızın her zaman bize öğüt verdiği gibi ikinci seçim için, olası referandumlar için her zaman hazırız" dedi.

'SİYASİ BİR İSTİSMARDI'
Komisyona çekilen cinsel istismar düzenlemesine de değinen Çam "Tamamıyla iyi niyetle çıkan bir kanun önergesinin bu noktaya getirilmesi siyasi bir istismardı aynı zamanda" diye konuştu. İstanbul Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü de, "Kadına yapılacak herhangi, en ufak bir bırakın şiddeti, haksızlığın yanında asla olmadık, olmayız. Çünkü biz kadınız, adaleti temsil ediyoruz. Ama müthiş bir algı operasyonuyla adeta tecavüzcülerin yanındaymış gibi gösterilmesine hakikaten hepimiz çok fazla üzüldük" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti’nin İstanbul Kadın Akademisi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN