Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boğaz’da ava çıktı

Giriş Tarihi: 28.11.2016
Boğaz’da ava çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün İstanbul’da balıkçılarla denize açıldı. Tarabya Körfezi’nde ağ atan Erdoğan, avın iyi geçtiğini söyledi, vatandaşlara tavsiyede bulundu: Daha çok balık tüketin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Boğazı'nda balıkçılarla birlikte ava çıktı. Balıkçıların heyecanını paylaşmak istediğini belirten Erdoğan, "Vatandaşlarıma da özellikle balık yeme noktasındaki bu kültürü tavsiye ederim. Balığı az yiyoruz. Kendilerinin de ifadesi o. 'Balık az yeniyor, tüketiliyor' diyorlar" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün sıra dışı bir etkinlik gerçekleştirerek İstanbul Boğazı'nda balıkçılarla birlikte balık avına çıktı. Öğle saatlerinde Huber Köşkü'nden ayrılan Erdoğan, Tarabya sahilinde bir balıkçı teknesine bindi. Balıkçılarla birlikte denize açılan Erdoğan balıkçıların av heyecanına ortak oldu. Sahilden yaklaşık 40 metre açılan teknenin kaptan köşküne geçen Erdoğan, telsizle diğer balıkçılara da şans diledi. Erdoğan, çevreden geçen tekneleri de el sallayarak selamladı. Yaklaşık bir saat süren avın ardından içinde bulunduğu tekneyle karaya yanaşan Erdoğan'ı, sahilde bekleyen vatandaşlar sevgi gösterileriyle karşıladı. Vatandaşlarla bir süre sohbet edip fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Tarabya Körfezi'nde gırgır tekneleriyle ağ atan balıkçılarla bir araya geldiklerini anlatan Erdoğan, "Biz de buradaki komşularımız, özellikle Garipçe balıkçılarıyla, bir yerde de bir akrabalık oluştu. Onlarla beraber olalım dedik. Aslında bir haftadır karşı koydaydılar. Bugün de Tarabya'ya geldiler. Onlarla birlikte o heyecanı paylaşalım istedik. O heyecanı paylaştık ve kendilerine bu noktada başarılar diledik" dedi.

AZ BALIK YİYORUZ
Gayet güzel, verimli, faydalı bir çalışma yapıldığını dile getiren Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ama ben tabii vatandaşlarıma da özellikle balık yeme noktasındaki bu kültürü tavsiye ederim. Balığı az yiyoruz. Kendilerinin de ifadesi o. 'Balık az yeniyor, tüketiliyor' diyorlar. 'Aslında bizde balık fiyatları düşük' diyorlar ama Hal'de bu fiyatların arttığını da söylüyorlar. Bunu da özellikle böylece onların dilinden öğrenmiş olduk. Bazı sorunlarını da kendilerinden dinledik. Onu da hükümetimizle paylaşacağım." Erdoğan, bir gazetecinin sorusu üzerine avın iyi geçtiğini dile getirerek, "Ama onların kendilerine göre, 'Bazı arkadaşlarınki çok verimliydi. Biraz az oldu ama çok daha bol olduğu günlerimiz oluyor' dediler" ifadelerini kullandı.

İSRAİL'DEN ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR TELEFONU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin ile dün telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin, Türkiye'nin İsrail'e gönderdiği yangın söndürme aracı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini iletti. İsrail, ülkenin çeşitli noktalarında çıkan yangınların söndürülebilmesi için Türkiye dahil bazı ülkelerden yardım talebinde bulunmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaz’da ava çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN