Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okul arkadaşına sürpriz ziyaret

Giriş Tarihi: 28.11.2016
Okul arkadaşına sürpriz ziyaret

Başbakan Yıldırım, İstanbul’da hastane ve taksi durağına ziyarette bulunarak vatandaşlarla sohbet etti. Okul arkadaşının hastanede tedavi gördüğünü öğrenen Başbakan, hemen geçmiş olsun ziyaretinde bulundu

Başbakan Binali Yıldırım, dün İstanbul Sağlık Fuarı'nın kapanış programına katıldıktan sonra Bağcılar'daki özel bir hastaneyi ziyaret etti. Hastane girişinde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başbakan, kendisine yapılan çay davetini geri çevirmedi. Yıldırım, hastane bahçesinde bekleyen hasta yakınları ile birlikte çay içip, sohbet etti. Sağlık hizmetlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, AK Parti hükümeti döneminde sağlıkta yaşanan dönüşüme vurgu yaptı. Başbakan'ın yanında bulunan Mehmet Dinç isimli bir hasta yakını, Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan yoğunluktan bahsetti. Yıldırım, bunun üzerine Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı aradı. Akdağ'a, "Vatandaşlar ile sağlık meselesi hakkında konuşuyoruz. Mehmet Dinç amcamız diyor ki; hastanenin hizmetinden şikayetimiz yok ancak aşırı yoğunluktan dolayı memnuniyetsizlik var" dedi. Yıldırım, telefonu Dinç'e verdi ve Akdağ ile görüştürdü. Akdağ'dan sorunun giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

GENÇLİK ANILARINI YAD ETTİLER
Bahçedeki sohbetin ardından hastaneye giren Başbakan, koridorda okul arkadaşının çocukları ile karşılaştı. Hemşehrisinin bu hastanede tedavi gördüğünü öğrenen Yıldırım, önceden planlanan hasta ziyaretlerinin ardından okul arkadaşı Fikret Türkücü'nün yanına geçerek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Erzincan'da orta ve lise eğitimini birlikte tamamlayan Yıldırım ve Türkücü'nün gündeminde gençlik anıları ve Dumanlı Yaylası vardı.

-Alo taksi durağı mı?
-Buyurun ben başbakan

Hastane çıkışında Başbakan Yıldırım'ın konvoyunu bu kez taksiciler durdurdu. Taksi esnafını kırmayan Başbakan, taksi durağına giderek çay içip sohbet etti. Yıldırım,15 Temmuz'da fedakarlık gösteren taksicilere teşekkür ederken, taksiciler de o gece yaşadıklarını anlattı. Yıldırım, durağın telefonlarına da cevap verdi. Kendisini tanıyamayan müşteriye, "Buraya misafirliğe geldim. Ben Binali Yıldırım. Hane halkına, herkese selam söyleyin" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul arkadaşına sürpriz ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN