Türkiye'nin en iyi haber sitesi

330 barajı aşılıyor

Hükümet Sözcüsü , yeni anayasa paketiyle ilgili MHP ile yürütülen sürecin olumlu ilerlediğini belirterek “Gelinen nokta parlamentoda en az 330’u aşacağımızı gösteriyor. MHP en kısa zamanda cevabını bildirecek” dedi

Giriş Tarihi: 29.11.2016
330 barajı aşılıyor

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı , MHP'nin teknik düzeyde anayasa değişiklik paketiyle ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti, "Gelinen nokta 330'u aşacağımızı gösteriyor" dedi. Kurtulmuş, OHAL süresi için de "Gerektiği kadar ilan edilecek. Ümit ederiz, referanduma gidilmeden evvel sonuçlanmış olur" ifadesini kullandı. Bakanlar Kurulu devam ederken basın toplantısı düzenleyen Kurtulmuş, özetle şunları söyledi:
MHP CEVABINI BİLDİRECEK: (Cumhurbaşkanlığı sistemi) Şu anda MHP teknik düzeyde AK Parti'nin kendisine göndermiş olduğu paket ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. En kısa zamanda bize resmi olarak cevaplarını bildirecekler. Sorunlar aşılmışsa liderler düzeyinde son noktayı koyarak, takvimi kararlaştırılacaktır.

KİMSENİN NİYETİYLE İLGİLENMEYİZ: (Tuğrul Türkeş'in Bahçeli'nin siyasi tuzak kurabileceği yönündeki yorumu) MHP ile resmi olarak görüşmelere devam ediyoruz. MHP, anayasa teklifimizi kabul ettiklerini bildirirlerse liderler son noktayı koyacak görüşmeyi yapacaklar. Biz kimsenin niyetiyle ilgilenmeyiz. Siyaset somut iştir. Eğer 330'u bulursak millete gider. Ümit ediyoruz, gelinen nokta onu gösteriyor. 330'u aşacak bir noktaya geliyor.
ÜMİT EDERİZ Kİ BİTİRİLİR: (Başbakan'ın referanduma OHAL ile gidilmeyeceği sözleri) İsteriz ki yarın sabah bitirelim işimizi. Büyük bir mücadele sürdürüldüğü için OHAL gerektiği kadar ilan edilecek. Ümit ederiz referanduma gidilmeden evvel OHAL sonuçlanmış olur.
BU KARAR AŞIRI SAĞIN ETKİSİ: Avrupa Parlamentosu'nda alınan son karar, Avrupa hukuku bakımından da siyasi sonuçları olan bir karar değildir. Aşırı sağ siyasetin Türkiye, göçmen, Müslüman karşıtı politikalarının Avrupa Parlamentosu'nu etkilediği aşikârdır. Avrupa siyaseti bakımından alarm verici bir niteliktedir. Bu kararı yok hükmünde kabul ediyoruz. Olumsuz yöne kaymasından Türkiye'den daha fazla AB'nin zararlı çıkacağını da ifade etmek isterim
PKK KARARI AKLA ZİYAN: AB'nin PKK'yı terör listesinden çıkaracağını söylemek ya da böyle bir çalışmanın içinde olmak akla ziyan bir iştir. Ben o açıdan Avrupa'nın PKK'yı terör listesinden çıkarmayacağını görüyorum. Mahkemelerden alınan bu karar, Avrupa'da yükselen ırkçılığın ve Türkiye karşıtlığının bir terör örgütünü destekleyecek mahkeme kararı alma noktasına kadar gelmiş olduğunu göstermesi bakımından hazindir.

PUTİN DE TEYİT ETTİ, O UÇAKLAR RUSYA'YA AİT DEĞİL
Kurtulmuş, El Bab'da Türk askerine hava saldırısı ile ilgili soruları da cevapladı: Rusya, açıkça bu saldırıda bulunan hava araçlarının Rusya'ya ait olmadığını bizzat Putin aracılığıyla teyit etmiştir. Biz bu hava aracının uçak ya da İHA, bunları tespiti, o bölgedeki bütün hareketliliklerin kayıtları var. Teyit yapıldıktan sonra gerekli girişimlerde bulunulacaktır. Türkiye'nin harekâtı gizli kapaklı değil, ilgili tarafların üzerinde ittifak ettiği bölgeden DEAŞ'ın çıkarılmasıyla ilgili bir operasyondur. Uçuşlarla ilgili kayıtlar gözden geçirildikten sonra gerekli adımlar atılacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
330 barajı aşılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN