Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İbadi 'özgürlük' dedi Musul'a ölüm geldi!

Musul'u kurtarma vaadi ile batı destekli operasyon başlatan ve Türkiye'nin uyarılarına kulak tıkayan İbadi hükümeti, terör örgütü PKK ve Haşdi Şabi ile 'özgürlük getireceğiz' dediği topraklara ölüm saçıyor. Bölgenin en büyük barajına sahip olan Musul'da barajın sadece 28 kilometre uzağında insanlar susuzluktan ölüyor. Gün geçtikçe büyüyen tehlikenin tehdit ettiği nüfus ise yaklaşık 700 bin kişi...

Giriş Tarihi: 30.11.2016 16:11 Güncelleme Tarihi: 30.11.2016 16:17
İbadi 'özgürlük' dedi Musul'a ölüm geldi!

Musul'u DEAŞ'tan kurtarma vaadiyle batı desteğiyle başlatılan, terör örgütlerinin de kurtarıcı olarak dahil edildiği operasyon bölge halkına özgürlük yerine ölüm getirdi. Bölgenin en büyük barajına sahip olan Musul'da baraja sadece 28 km uzaklıktaki yerleşim noktalarında susuzluk can almaya başladı.

Operasyonun başladığı günlerde ajandası olmayan, demokgrafik yapı ve özgürlüklere ilişkin tarafsız noktada duran tek güç olarak dikkat çeken Türkiye'nin uyarılarını dikkate almayan İbadi hükümeti terör örgütü PKK ve Haşdi Şabi'yi de operasyona dahil ederek Musul'a ilerlemeye devam etmişti.

ÖZGÜRLÜK VAADİ IRKÇI VE MEZHEPÇİ TERÖR GRUPLARINA KURBAN EDİLDİ

'Özgürlük getirme' vaadiyle başlatılan operasyonun terör örgütlerine teslim edilmesi ile umutlar yerini ölüm ve endişeye sevk etti.

BÖLGENİN EN BÜYÜK SU REZERVİNİN YANIBAŞINDA SUSUZLUK!

Bölgede ele geçirilen noktalarda su şebekelerine zarar veren İbadi ordusu ve destekçileri halkı susuzluğa mahkum etti. Türkiye'nin Başika'da eğittiği Ninova güçlerinin anavatanında da durum farksız. Susuzluktan ölümlerin yaşandığı bölgede tehlike giderek büyüyor.

700 BİN KİŞİ RİSK ALTINDA

Yaklaşık 700 bin Iraklı sivilin giderek büyüme eğiliminde olan susuzluk felaketinin tehdidi altında olduğu belirtiliyor.

KIŞLAKÇI: TÜRKİYE'Yİ İSTEMEYENLER BUNUN OLACAĞINI BİLİYORDU...

Sabah.com.tr'ye konuşan Gazeteci Yazar Turan Kışlakçı "Musul'da yaşananlara Maliki döneminden ayrı bakmamız doğru değil. Bunu daha ayrıntılı değerlendirmek lazım ancak Musul'un sorunu DEAŞ değildi. Batı ve İbadi DEAŞ'ı kendi hareket kabiliyetini artırmak adına bir meşruiyet aracı olarak kullanıyor. Gelinen noktada Musul'a özgürlük gelmediği çok açık. O halde yanlış giden bir şeyler var değil mi? Operasyon başlamadan önce Türkiye'nin demografik yapı hassasiyetini dikkate almayanlar bunun olacağını biliyordu. Musul halkı şuan büyük bir tehlike ile karşı karşıya. Susuzluk, olmazsa açlık, o da olmazsa katliam girişimleri ile Musul'u yerle bir etmekte kararlılar. Uluslararası kamuoyunun bu konuda acilen bir şeyler yapması gerekiyor"

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbadi 'özgürlük' dedi Musul'a ölüm geldi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN