Öğrenci yurdunda çıkan yangınla ilgili 14 kişi gözaltına alındı!

Adana'nın Aladağ ilçesindeki özel öğrenci yurdunda 12 kişinin yaşamını yitirdiği yangınla ilgili soruşturma kapsamında, aralarında yurt müdürünün de bulunduğu 14 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Bu kişilerden 5'i ifadeleri alınmak suretiyle gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında 3 cumhuriyet savcısı görevlendirildi.

Giriş Tarihi: 30.11.2016 11:56 Güncelleme Tarihi: 30.11.2016 15:07
Öğrenci yurdunda çıkan yangınla ilgili 14 kişi gözaltına alındı!

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Aladağ ilçesindeki özel öğrenci yurdunda 12 kişinin yaşamını yitirdiği yangınla ilgili soruşturma kapsamında, aralarında yurt müdürünün de bulunduğu 14 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği ve bu kişilerden 5'inin ifadeleri alınmak suretiyle gözaltına alındığını belirtti.

Yeldan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aladağ'daki özel öğrenci yurdundaki yangınla ilgili soruşturma çerçevesinde yurt müdürü, 3 eğitmen ve 2 hizmetlinin gözaltına alındığını söyledi.

KOZAN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Adana'nın Aladağ ilçesindeki Sinanpaşa Mahallesi'nde bulunan Özel Öğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda çıkan ve 12 kişinin ölümü, 24 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan yangınla ilgili olarak Aladağ Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Kozan Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, herkesi derin bir üzüntüye boğan elim olayla ilgili olarak ivedilikle başlatılan soruşturma kapsamında, yangına ilişkin herhangi bir ihmalin bulunup bulunmadığı, varsa bu kişilerin tespiti ve şüphelilerin adalet karşısına çıkarılmaları amacıyla 3 cumhuriyet savcısı görevlendirildiği belirtildi.

"EN UFAK İHMALİ OLAN CEZALANDIRILACAK"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenci yurdunda çıkan yangınla ilgili 14 kişi gözaltına alındı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN