Bir kez şehit oldu, 1278 kez doğdu

Darbeci generali, hayatı pahasına vuran Astsubay Ömer Halisdemir’in adı, 15 Temmuz’dan sonra bin 278 bebeğe verildi. Kahraman şehidin adını en çok yaşatan il ise 68 aile ile Şanlıurfa oldu

Giriş Tarihi: 1.12.2016
Bir kez şehit oldu, 1278 kez doğdu
Darbe girişiminin engellenmesinde büyük rol oynayan, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ismi, 15 Temmuz'dan sonra doğan bin 278 bebeğe verildi. Kahraman şehidin ismi en çok Şanlıurfa'da doğan bebeklere konuldu.

MEMLEKETİ 4'ÜNCÜ SIRADA
Yanındaki FETÖ'cü askerlerle Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek için harekete geçen Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurarak, darbe girişiminin kaderini değiştiren, Tümgeneral Zekai Aksakallı'nın emir astsubayı, kahraman şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in adı, 15 Temmuz'dan sonra doğan bebeklerde yaşatılıyor. Aileler, Astsubay Halisdemir'e vefa borcunu ödemek için, 15 Temmuz'dan sonra doğan çocuklarına şehidin ismini veriyor. Demokrasi kahramanı şehidin anısını yaşatmak için bin 260 aile yeni doğan çocuklarına "Ömer Halis" ismini koydu. Türkiye genelinde 18 aile de dünyaya gelen bebeklerine "Ömer Halisdemir" ismini verdi. Kahraman askerin ismini yaşatmak isteyen aileler en çok Şanlıurfa'dan çıktı. Halisdemir'in memleketi Niğde ise 4. sırada yer aldı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre; Şanlıurfa'da 68, Kahramanmaraş'ta 67, Erzurum'da 60, Niğde'de 51, Samsun'da 51, Trabzon'da 47, Konya'da ise 46 bebekte kahraman şehidin adı yaşatıldı.

O JOKEYİN OĞLU DA 'ÖMER' OLDU
Yarış esnasında attan düşerek yaşamını yitiren ünlü jokey Ömer Kaya'nın bebeğine de şehit Ömer Halisdemir'in adı verilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir kez şehit oldu, 1278 kez doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN