Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halep'teki son durum Erdoğan ve Putin'in gündeminde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dün bir telefon görüşmesi daha yaptı. Bu görüşmede sistematik katliama maruz bırakılan Halep'teki son durum ve sivillere gönderilmesi sıkıntılarla karşılaşan insani yardım ele alındı. Erdoğan ve Putin'in bu görüşmesi son 5 gün içerisinde gerçekleşen üçüncü görüşme oldu

Giriş Tarihi: 1.12.2016 09:26 Güncelleme Tarihi: 1.12.2016 09:27
Halep'teki son durum Erdoğan ve Putin'in gündeminde

Halep'teki son durum iki liderin gündeminde... Erdoğan ve Putin'in görüşmesinde Halep'te gelinen noktadaki dramın bitirilmesi konuşuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dün akşam yeniden telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan ve Putin'in görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra ağır bombardıman altındaki Halep'teki insani dram başta olmak üzere Suriye'deki son gelişmeleri ele aldıkları öğrenildi.

"ÇATIŞMALARIN DURDURULMASI LAZIM"

Erdoğan ve Putin'in ayrıca Halep'te çatışmaların durdurulması ve kentteki sivillere insani yardımların ulaştırılmasını sağlamaya yönelik çabaların hızlandırılması konusunda mutabık kaldıkları belirtildi. Türkiye-Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmesinin öneminin de vurgulandığı görüşmede, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Rus-Türk Ortak Stratejik Planlama Grubu'nun toplantısına katılmak üzere Antalya'ya yaptığı ziyaretin yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım'ın 6 Aralık'ta Moskova'ya yapacağı ziyarete de değinildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halep'teki son durum Erdoğan ve Putin'in gündeminde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN