Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan : Keçiören metrosunu önümüzdeki ay açacağız

Başbakan Binali Otonomi'nin açılışında konuştu. Yıldırım, "Keçiören-Tandoğan metrosunu önümüzdeki ay açacağız. dedi.

Giriş Tarihi: 2.12.2016 12:07 Güncelleme Tarihi: 2.12.2016 12:33
Başbakan Yıldırım: Keçiören metrosunu önümüzdeki ay açacağız

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

büyüyor. Bugünün Türkiyesi dünyanın en büyük 20 ekonomisinin arasında. Burası sadece oto alınıp satılan yer değil. Aynı zamanda bir yaşam alanı haline gelmiş.

Güzel bir iş ortaya çıkmış. 551 tane dükkan var. Her bir dükkan bir ekmek kapısı. Burada çalışanlar olacak. Ekonomiye katkı sağlayacak. Tesiste otelinden alışveriş merkezine her şey var.

Aynı anda 12 bin arabayı burada göreceksiniz. 5 bin kişi burada iş sahibi olacak. Küçük galerilerde dolaşmayacak lılar. İstediği kadar çeşidi görecekler, bütün işleri de burada hallolacak. Oturup kahvesini içerken bir yandan işlemlerini yapacak.

"ÖNÜMÜZDEKİ AY AÇIYORUZ"

İşimiz hizmet, gücümüz millet! Ak Parti'nin siyasetteki tek hedefi millete hizmettir. Havaalanına yakın. Ankara'dan ücretsiz servis olacak. Yetmedi buradan Ankara'ya metroyu da yapacağız. Ankara ile bura arası çok daha yakınlaşmış olacak.

Ankara'nın toplu ulaşımına destek olmak için Kızılay Çayyolu, Batıkent Sincan metrolarını açtık. Kara sevdaya dönen Keçiören metrosunu da önümüzdeki ay açıyoruz.

Ankara'nın güzelliğine güzellikler katacağız. 90'larda Ankara kışın güçlükle nefes alınan bir şehirdi. Bugün yaşanacak bir şehre dönüştü. Ankaralıların yüzde 98'i doğalgaz kullanıyor. Otobüslerin yüzde 80'i doğalgazla çalışıyor. Hala yapmamız gereken işler var.

En büyük kentsel dönüşüm projesi de Mamak'ta gerçekleşiyor. Bölünmüş yol kapasitesini 2'ye katladık. 30 köprü ve viyadük yaptık. Değerli konuklar geçtiğimiz ay Yavuz Sultan Selim Bulvarı ile 78 eserin açılışını yaptık. 29 Ekim'de Cumhurbaşkanımızın teşviki ile en büyük tren garının açılışını yaparak Ankara'ya kazandırdık.

Sivas ve İzmir'e hızlı tren çalışmalarımız devam ediyor. İstanbul'dan sonra ver elini Kırıkkale, Sivas. Ankara Türkiye'nin başkenti değil hızlı trenin de başkenti. 2 sene sonra BaşkentRay da hizmete girmiş olacak.

BAŞBAKAN YILDIRIM "KEÇİÖREN METROSUNU ÖNÜMÜZDEKİ AY AÇACAĞIZ"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım: Keçiören metrosunu önümüzdeki ay açacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN