Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika haberi: i verdi

m, Kahramanmaraş’taki engelli bir öğretmen adayıyla telefonda görüştü. Yıldırım, görüşme esnasında Şubat ayında bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacağının müjdesini verdi.

Giriş Tarihi: 5.12.2016 16:39 Güncelleme Tarihi: 5.12.2016 16:42
Son dakika haberi: Başbakan sürprizi verdi

Başbakan Binali Yıldırım, Şubat ayında bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacağını söyledi.

BAŞBAKAN, ENGELLİLER KOORDİNASYON MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Başbakan Binali Yıldırım, Ak Parti Genel Merkezi'nde Engelliler Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada Yıldırım, "Engelliler kendini ifade edemiyordu. AK Parti iktidarıyla beraber engellileri aşağılayan, kanunlardaki çürük, sakat, özürlü yapılarını çıkararak işe başladık. Engellilerin tamamını kapsayan kucaklayan yeni bir yasal düzenleme yaptık. Birçok hizmeti engellilerimizin topluma kazandırılması, iş hayatına kazandırılması, kabiliyetlerinin, uzmanlıklarının ortaya çıkarılması için çok köklü çalışmalar yaptık. Allah'a şükür bugün Türkiye genelinde 481 bin evde bakım hizmeti ayrıca kamuda da 150 bin engelli çalışıyor. Sadece kamuda özel sektörü saymıyorum. Özel sektörde de mecburiyet var. Belirli bir sayıyı aştıktan sonra bir miktarda engelli çalıştırmak gibi bir yükümlülük var" diye konuştu.

BAŞBAKAN SÜRPRİZİ TELEFONDA VERDİ

Öte yandan, Başbakan Binali Yıldırım, Kahramanmaraş'taki engelli bir öğretmen adayıyla telefonda görüştü. Yıldırım, görüşme esnasında Şubat ayında bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacağının müjdesini verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika haberi: Başbakan sürprizi verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN