Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yalan rüzgârına karşı gerçekleri anlatacak

Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili CHP propagandasına karşı çalışma başlatan AK Parti, “CHP’nin yalanları” yerine gerçekleri tek tek halka anlatacak

Giriş Tarihi: 18.3.2017
Yalan rüzgârına karşı gerçekleri anlatacak
AK Parti, muhalefetin pakete ilişkin yalan ve çarpıtmalarına karşılık bunların gerçekte ne olduğunu içeren bir çalışma yaptı. Yaklaşık 20 kişilik milletvekili grubu il il gezip toplantılarda bunları anlatmaya başladı. AK Parti teşkilatları da esnaf ve ev ziyaretleriyle düzenleme ile ilgili gerçeklerin neler olduğunu anlatıyor. CHP'nin iddialarına karşı AK Parti vatandaşa gerçekleri şöyle anlatıyor:

18 YAŞ DÜZENLEMESİ
AK Parti listesinden TBMM'ye giren genç vekillerin hiçbir AK Partili ile kan bağı yok. Babaları sizler gibi esnaf, çiftçi, emekli ya da işçi. Seçme hakkı verdiğiniz kişiye seçilme hakkı da vermelisiniz. Buna hak verme olarak bakmak gerekir. Eğer seçebileceğine güveniyorsanız, seçilmesine de imkan tanımak gerekir. Türkiye'de milletvekili sayısı nüfusa göre düzenli olarak arttı. Artan nüfus nedeniyle şimdi milletvekili sayısı 600'e çıkartılıyor. Avrupa ülkelerinde 53 bin kişiye bir milletvekili düşüyor. Bizde ise bu rakam 143 bin kişiye bir milletvekili. Bir milletvekilinin bu kadar kalabalık bir kitlenin sorunlarına yardımcı olması zor. Sayı daha çok olursa çözüm de daha kolay olur.

2 YILDA MİLLETVEKİLİ EMEKLİLİĞİ
Milletvekillerinin 2 yılda emekli olacağı büyük bir yalan. İki yıl sonunda sadece milletvekili emekli maaşı almaya hak kazanıyorlar. Bunun için de emeklilik süresini doldurmaları gerekiyor. Emeklilikleri gelene kadar tüm koşulları yerine getirmeleri gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalan rüzgârına karşı gerçekleri anlatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN