Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ın kararı ‘Evet’

Giriş Tarihi: 20.3.2017
Esnafın kararı ‘Evet’
'nın ikincisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla dün gerçekleşti. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen buluşma Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi'nde düzenlendi. Avrupa ile son yaşanan olaylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduklarını ifade eden esnaflar, başkanlık sisteminin hem ekonomik hem de siyasi olarak getireceği avantajlara işaret etti. İşte etkinliğe katılanlardan bazılarının görüşleri:

Aysel Demirci (Kadın servis şoförü): Yeni sistem ülkemiz adına faydalı olmasaydı Almanya ve Hollanda karşımızda olmazdı. Türkiye'nin gücüne güç katmasını istemiyorlar. Biz servis şoförleri olarak 15 Temmuz'da ve sonrasında sabahlara kadar araçlarımızla yollardaydık. Bugün ve yarın da Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındayız.

Gökmen Savaşkurt (İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi): Koalisyonlarda istikrarsızlık nedeniyle devlet uzun vadeli projeler yapamıyordu. Yeni sistem koalisyonlara fırsat vermeyecek. Bürokrasi yüzünden gerçekleşen aksamalar yeni sistemde kalmayacak.

Turan Demir (Berber): Biz 18 maddeyi okuduk ve 'evet' diyoruz. Avrupa da bizim 15 Temmuz sonrası birliğimizi ve son 15 yıldaki kalkınmamızı gördü o yüzden karşımızda duruyor.

Aslışah SARITAŞ / SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafın kararı ‘Evet’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN