Cumhurbaşkanı : Hesabını soracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Ankara'da Ormancılarla buluştuğu programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Konuşmasının bir bölümünde 'da ülkemize karşı körüklenen İslam ve Türkiye düşmanlığına ilişkin "Artık maskelerini yırttılar" yorumunda bulunurken "Hesabını 16 Nisan'da soracağız" dedi. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

Giriş Tarihi: 21.3.2017 12:53 Güncelleme Tarihi: 21.3.2017 13:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hesabını soracağız

AVRUPA'NIN 16 NİSAN'DAKİ DURUŞU BİZİM MUHALEFETTEN DAHA SERT

Biz geldiğimizde Türkiye'nin IMF'ye 23 buçuk milyar dolar borcu vardı. 2013'de sıfırlandı. Hadi muhalefetin telaşını anladık. Onlar uzun zamandır ekmeden biçtikleri sistemi kaybedecek olmanın paniği içindeler. Peki ülkelerine ne oluyor? 16 Nisan konusundaki duruşları bizim muhalefetten daha sert, daha haşin, daha yaralayıcı. Bakanları ülkelerine sokmamak için her türlü diplomatik kuralı çiğnediler. Belediyeler olağanüstü hal ilan ediyor. Tayyip 'ın Rotterdam'da posteri dükkanlara asılmış, gelmiş Hollanda polisi sökmüş. Ama öte yandan PKK terör örgütü yasak olduğu halde onun başındaki zatın pankart ve posterleriyle Hollanda caddelerinde polisin koruması altında gösteriler, yürüyüşler yapılıyor. Sadece Hollanda'da mı, Almanya'da yapıyor. Ne yaparsanız topunuz gelin, bu millet size 16 Nisan'da gösterecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Avrupa'nın 16 Nisan'daki duruşu bizim muhalefetten daha sert"

HÜSEYİN KURT KARDEŞİMİN HESABINI BUNLARA SORACAĞIM

16 Nisan'da oturup konuşacağız. Hollanda'da benim yerlerde sürüklenen Hüseyin Kurt kardeşimin hesabını soracağız. Yerlerde sürünen sadece benim vatandaşım değil Avrupa kriterleridir, o çok öğündükleri değerlerdir. Avrupa ülkelerinin yüzlerindeki maske düştü. Gerçek suratları ortaya çıktı. Benim oradaki soydaşım aynı zamanda senin de vatandaşın. Ata ite nasıl ezdirirsin, yedirirsin. Bunlar insanlıktan nasibini almamış, bunlarda vicdan, merhamet, insanlık yok. Bunların elinde silah yok, sadece Türk bayrağı var başka bir şey yok.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Hüseyin Kurt kardeşimin hesabını bunlara soracağım"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hesabını soracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN