Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan, ’in kabri başında Kur’an okudu

, tarihi referandumun sonuçlanmasının ardından bugün bir dizi ziyarette bulundu. Turgut Özal, Adnan Menderes ve Necmettin Erbakan’ın anıt mezarlarını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak Fatih Camii’ne geldi ve ’in türbesini ziyaret edip, Kur’an okudu.

Giriş Tarihi: 17.4.2017 14:51 Güncelleme Tarihi: 17.4.2017 17:56
Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet’in kabri başında Kur’an okudu

Referandum sonuçlarını İstanbul'dan takip eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın anıt mezarını ziyaret eden Erdoğan eski başbakanlardan Menderes ve Erbakan'ın kabirlerini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabir ziyaretlerinin ardından Eyüp Sultan Camii'ne geldi ve Ebu Eyyüb El-Ensari'nin türbesini ziyaret edip dua etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eyüp Sultan'ı ziyaretinin ardından Fatih Camisi'ne geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın eşlik etti.

Erdoğan burada Fatih Sultan Mehmet'in türbesini ziyaret edip Kur'an okudu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Yavuz Sultan Selim'in türbesine geçerek burada da ziyarette bulundu.

İşte o görüntüler…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet'in kabrinde Kur'an okudu

ERDOĞAN YAVUZ SULTAN SELİM'İN DE TURBESİNİ ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyiy Erdoğan, bugün 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın anmasına katıldı. Erdoğan daha sonra Menderes ve arkadaşlarının anıt mezarlarını ziyaret etti. Erdoğan Eski Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan ile Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın mezarlarına da gidip dua ettii. Erdoğan, ardından Eyüp Sultan Türbesine geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak Fatih Camii'ne giderek Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim'in türbelerini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan öğle saatlerinde de Eyüp Sultan'a geldi. Kalabalığın "Başkan" sloganlarıyla karşıladığı Erdoğan, Eyüp Sultan Türbesi'nde dua etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan sevgi gösterileri arasında Eyüp Sultan'dan ayrılıp Fatih Camii'ne geçti. Burada öğle namazını kılan Erdoğan camiye gelen vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra camiden ayrılan Cumhurbaşkanı Erdoğan Yavuz Sultan Selim Türbesini de ziyaret etti. Erdoğan ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman, restorasyonu tamamlanan türbede kaftanın üzerindeki örtüyü kaldırdılar.

Ziyaretinin ardından buradan ayrılan Erdoğan Ankara'ya geçti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet’in kabri başında Kur’an okudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN