Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım'dan son dakika açıklaması

, Londra'da cuma namazı sonrası açıklama yaptı. Yıldırım, " ile mücadele konusunda onlar () da Türkiye ile her türlü iş birliğini yapmaya hazır olduklarını, istihbarat paylaşımı, terör örgütünün finansal kaynaklarının takip edilmesi ve gereken tedbirlerin alınması gibi konuları takip edeceklerini ifade ettiler. Rakka operasyonundan sonra da burada PYD/YPG unsurlarının kalmayacağını, demografik yapının değiştirilmeyeceğini ifade ettiler" dedi.

Giriş Tarihi: 12.5.2017 15:07 Güncelleme Tarihi: 12.5.2017 16:37
Başbakan Yıldırım'dan son dakika açıklaması

Yıldırım, "YPG/PYD, Türkiye için ne ise aynıdır, terör örgütüdür. Dolayısıyla terör örgütüyle bir başka terör örgütü yok edilemez. Bu, ciddi devletlere yakışan bir iş değil. Dolayısıyla bu rahatsızlığımızı uzun zamandan beri Amerika'ya bildiriyoruz. Onlar da bu gelinen noktadan mutlu değiller, bunu da ifade ettiler. Bir mecburiyet olduğundan bahsettiler. Biz buna da katılmıyoruz." dedi.

Başbakan , Londra'da cuma namazı sonrası açıklama yaptı.

Yıldırım, "PKK ile mücadele konusunda onlar () da Türkiye ile her türlü iş birliğini yapmaya hazır olduklarını, istihbarat paylaşımı, terör örgütünün finansal kaynaklarının takip edilmesi ve gereken tedbirlerin alınması gibi konuları takip edeceklerini ifade ettiler. Rakka operasyonundan sonra da burada PYD/YPG unsurlarının kalmayacağını, demografik yapının değiştirilmeyeceğini ifade ettiler." diye konuştu.

Yıldırım cuma namazını Mayfair İslam Merkezi'nde kıldı

Londra temaslarının son gününde, İngiliz basın mensuplarıyla kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya gelen Yıldırım daha sonra yürüyerek Mayfair İslam Merkezi'ne geçti.

Burada cuma namazını kılan Yıldırım, sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı.

Yıldırım'a, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül ile diğer yetkililer eşlik etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım'dan son dakika açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN