: Erdoğan’ı konuk etmek büyük bir onur

Giriş Tarihi: 17.5.2017
Trump: Erdoğan’ı konuk etmek büyük bir onur
Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi çalışma ziyareti için geldiği Washington'da önemli konukların ağırlandığı Blair House'ta kaldı. Erdoğan Blair House'a gelişinde, burada yaşayan Türkler'in sevgi gösterileriyle karşılandı. Erdoğan, Türkiye'den getirilen makam otomobiliyle Beyaz Saray'a gitti.
ABD Başkanı , "Sayın Trump'ın seçim zaferi Türkiye'nin de içinde bulunduğu bölgede yeni beklentilerin doğmasına, umutların filizlenmesine yol açmıştır. Yeni ABD yönetiminin bu umutları boşa çıkarmayacağına inanıyoruz" sözleri üzerine, Erdoğan'a dönerek gülümsedi.
50 dakika olması planlanan çalışma yemeği, 1 saat 20 dakika sürdü. Erdoğan, Beyaz Saray'da 2 saat 10 dakika kaldı.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü , "Ekonomi, ticaret ve savunma alanlarında atılacak adımlar değerlendirildi. PKK ve DAEŞ başta olmak üzere terör örgütleriyle mücadele masaya yatırılırken, FETÖ terör örgütüne yönelik atılabilecek adımlar görüşüldü. Suriye ve Irak'taki gelişmeler kapsamlı şekilde ele alındı" dedi.
ABD Başkanı Trump da Twitter mesajında "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı 'ı Beyaz Saray'da konuk etmek büyük bir onurdur" paylaşımında bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Trump'ın bu sözlerine "Sayın Başkan misafirperverliğiniz için teşekkürler. Bugünkü toplantının uzun süren ittifak ve stratejik ortaklığımızı güçlendireceğine inanıyorum" paylaşımıyla yanıt verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump: Erdoğan’ı konuk etmek büyük bir onur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN