Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, ’ye bağış yapmış!

15 Temmuz Darbe Girişiminin Araştırılması Komisyonu raporu Komisyon Başkanı , “1967 yılında bakıyorsunuz 'ye bağışta bulunduğu anlaşılıyor. Sadece bir parti ile ilişkilendirmek için söylemiyorum ama bu örgütün amaçlarına uygun partilerle işbirliği yapmak istediği görülüyor” dedi.

Giriş Tarihi: 26.5.2017 15:14 Güncelleme Tarihi: 26.5.2017 15:37
FETÖ, CHP’ye bağış yapmış!

TBMM 15 Temmuz FETÖ/PDY Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, "1967 yılında bakıyorsunuz CHP'ye bağışta bulunduğu anlaşılıyor. Sadece bir parti ile ilişkilendirmek için söylemiyorum ama bu örgütün amaçlarına uygun partilerle iş birliği yapmak istediği görülüyor" dedi.

Canlı yayında açıkladığı belge CHP'yi karıştırdı

FETÖ 1967'DE CHP'YE BAĞIŞ YAPMIŞ

15 Temmuz FETÖ/PDY Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek ve Başkanvekili Belma Satır basın toplantısı düzenledi. Yaptığı açıklama sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandıran Petek, darbe girişiminin siyasi ayağına ilişkin olarak, "FETÖ ile ilgili yaptığımız tespitlerden sadece bir siyasi partiyle irtibat, diğerleriyle yakın uzak bir yapılanma olmadığını tespit ettik. Dönemsel olarak iktidardaki partilere yakın davranıp devlet üst organlarına sızmak için siyaseti kullanma yolunu seçtikleri anlaşılmaktadır. 1967 yılında bakıyorsunuz CHP'ye bağışta bulunduğu anlaşılıyor. Sadece bir parti ile ilişkilendirmek için söylemiyorum ama bu örgütün amaçlarına uygun partilerle iş birliği yapmak istediği görülüyor" dedi.

ADİL ÖKSÜZ DE RAPORDA

Adil Öksüz'ün raporda yer alıp almadığına ilişkin soruya Petek, "Adil Öksüz, gerçekten somut olarak FETÖ ile irtibatı olduğu kesin olan ve darbenin yönetilmesinde aktif rol alan kişi konumunda. Bu kişinin hala yakalanamamış olması, serbest bırakan hakimlerin hakkında adli işlemler yapıldığını biliyorsunuz. Gülen'in de 1970'li yılardan başlayarak izinlerini 5 defa 30-40 gün olarak yurt dışında geçirdiğini görüyoruz. Adil Öksüz ile ilgili FETÖ bağlantısına bir delil de Ali Ünal'ın komisyonun talebiyle alınan ifadesi. Ali Ünal, Pensilvanya'da FETÖ lideri yanında Adil hoca olarak gördüğünü, Öksüz soy ismini bilmediğini ancak gördüğü kişinin Adil Öksüz olduğunu kesin olarak anladığını beyan ediyor" yanıtını verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ, CHP’ye bağış yapmış!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN