Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zamanımız az işimiz çok

Giriş Tarihi: 30.5.2017
Zamanımız az işimiz çok

Milletin karşısına ilk etapta 180 günlük, ikinci aşamada ise 2019’a kadar olan dönemi kapsayacak eylem planıyla çıkacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zamanımız az. Ama işimiz çok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Bakanlar Kurulu ile AK Parti MKYK üyelerinin yanı sıra grup başkanvekilleri ve eşleriyle iftarda bir araya geldi. Genel Başkan sıfatıyla ilk defa genel merkezde partililere seslenen Erdoğan, özetle şöyle dedi:
Hem kadro, hem program ve proje bakımından sürekli kendimizi yenileyerek, milletimizin gönlündeki yerimizi güçlendireceğiz. Bir şeye çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bize tevazu yakışır.
Yönetim sistemi değişikliğinin ardından, milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için önümüzde hiçbir bahane, engel kalmadı. Bundan sonraki ilk seçim yılı 2019'a kadar yoğun ve netice almaya yönelik bir program uygulamaya mecburuz. İlk etapta bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum.
Bu çalışma tıpkı iktidara ilk geldiğimiz günlerdeki gibi 100 günlük programımız benzeri doğrudan milletimizin günlük hayatına dokunan meselelerin çözümüne yönelik pratik teklifleri içermelidir ki bu bizim aynı zamanda bir yol haritamız olacak. Aynı şekilde partimizin de teşkilatlarımızla ilgili çalışmaları süratle tamamlayarak seçim hazırlıklarına başlaması.METAL ESKİMESİ GÖRÜYORUM
Yani bu yıl sonuna kadar biz tüm il, ilçe, belde yönetimlerini yenilemek durumundayız. Adeta bir metal eskimesi görüyorum. Dolayısıyla bu değişikliği yapmaya mecburuz. Belediyelerimizde ne gibi eksikler var, şikayetler nedir, bunların üzerine gitmemiz gerekiyor.
Üst üste pek çok fedakarlık talep ettiğimiz milletimizi rahatlatacak bir programı süratle hazırlayıp hayata geçirmek mecburiyetindeyiz.
Bunun için milletimizin karşısına ilk etapta 180 günlük, ikinci aşamada ise 2019'a kadar olan dönemi kapsayacak daha derinlikli bir eylem planıyla çıkacağız. 2023 hedeflerimizin provası mahiyetindeki bu çalışmaları hep birlikte, hızla ve kararlılıkla yürüteceğiz. Bölgemizin merkezinde küresel yeniden yapılanma sürecinde karşımıza çıkacak sınamaları güçlü bir şekilde karşılayabilmemiz için de bu dönemi çok iyi değerlendirmemiz şarttır. Zamanımız az. Ama işimiz çok. Bunun için tek bir gün, tek bir saat dahi kaybetmeden gündemimizdeki meselelere yoğunlaşmalıyız. 180 günlük programı haziran sonu itibariyle başlatacağız.
Özellikle ana kademeye, genel merkez kadın kollarına, gençlik kollarına özellikle ricada bulunuyorum. Aman artık işi hafife almayacağız.BİR AVUÇ TÜRKİYE SEVDALISI
Erdoğan'dan önce konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım da AK Parti'nin bir avuç Türkiye sevdalısının hareketi olduğunu söyledi. Yıldırım, "2002'den bu yana devam eden yatırımlarla projeler, reformlar hayata geçirdik. Bundan sonra da hedeflerimiz için aynı kararlılığı sürdüreceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zamanımız az işimiz çok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN