Binali Yıldırım: Evinize hoş geldiniz...

Giriş Tarihi: 31.5.2017
Binali Yıldırım: Evinize hoş geldiniz...
Toplantıyı Genel Başkan Vekili sıfatıyla ilk kez yöneten Başbakan Binali Yıldırım, "Sayın Genel Başkan, Cumhurbaşkanı hoş geldiniz, sefalar getirdiniz" diyerek başladığı konuşmasında şöyle dedi:
GRUP SİZİ ÖZLEDİ: Grup sizi özledi Sayın Cumhurbaşkanım. 16 Nisan'da gerçekleştirdiğimiz halk oylamasıyla beraber vesayet döneminden kalan anayasayı büyük ölçüde milletimizin oylarıyla değiştirdik.
Bunlardan en önemlisi seçilen cumhurbaşkanının partisiyle ilişiğinin kesilme şartının ortadan kaldırılması ve cumhurbaşkanımızın partisiyle tekrar buluşmasını sağlayan maddedir.
ATILIM VE REFORM DÖNEMİ: Yeni dönem atılım ve reform dönemidir. Yeni dönem ilk günkü heyecanla Türkiye'nin gelecek hedeflerine koşar adımlarla gitme dönemidir.
YENİ SİSTEM İSTİKRAR GETİRECEK: Türkiye anayasa değişikliğinden sonra yeni bir döneme girmiştir. Bu yeni dönem sürekli güçlü iktidar, daima istikrar dönemidir. Artık Türkiye'de hiç kimse milletin kayıtsız şartsız iradesini yok sayarak demokrasi dışı girişimlere teşebbüs etmeyecek ve halkın iradesi her zaman ülke yönetimine hâkim olacaktır.
HOŞ GELDİNİZ SEFALAR GETİRDİNİZ: Artık yeni bir dönem var. Bu dönem liderliğinizde yeni sistemin hazırlıklarının en titiz bir şekilde yapılacağı bir dönem olacak. Siz başımızda olduğunuz sürece Türkiye'nin yapılamaz ve çözülemez denilen sorunlarını çözüp Türkiye'yi 2023 hedeflerine, 2053, 2071 vizyonuna ulaştıracak çalışmayı yapacağız. Bir kez daha evinize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binali Yıldırım: Evinize hoş geldiniz...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN