Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haziranda 20 bin öğretmen atanacak

Öğretmen adaylarına gelecek ay 20 bin atama yapılacağı müjdesi veren Başbakan Yıldırım, yabancı dil eğitimine de ağırlık verilmesini istedi

Giriş Tarihi: 31.5.2017
Haziranda 20 bin öğretmen atanacak
Başbakan , 15 Temmuz gazisi ve şehit yakını öğretmenlerin de aralarında bulunduğu 81 ilden gelen öğretmenlerle Çankaya Köşkü'nde düzenlenen iftarda buluştu. FETÖ'nün toplumda yarattığı tahribatın travmasının yıllar boyunca süreceğini kaydeden Yıldırım, şöyle konuştu: "15 Temmuz bize şunu gösterdi, eğer bazı değerlimizi kaybedersek bir anlamda akıllarımızı kiraya verirsek bu ülke ne kadar büyük bir felaketle karşı karşıya kalabileceğini acı tecrübe ile gördü. İnsanlar çocuklarını o dershanelere, okullara daha iyi yetişsin ülkesine memleketine çok daha faydalı olsun diye gönderdi, onların bu güzel düşüncelerini bir takım emperyalist hedefler uğruna istiskal eden yapıyı anlamakta geç kaldık. Kirli emellerini hiçbir doğruları hiçbir ilkleri olmadığını bu toplum gördü artık. 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ bölücü terör örgütü emellerine ulaşamadı. Çünkü asil millet tehlikeyi gördü."

YABANCI DİL UYARISI
Öğretmenliği bir kariyer mesleği olarak gördüklerini de ifade eden Yıldırım, "Meslek içi eğitimler ve bir ödül sistemiyle öğretmenlik mesleğini daha üst noktalara, hak ettiği en güzel yere taşıyacağız" ifadesini kullandı. Haziranda 20 bin yapacaklarının da müjdesini veren Yıldırım, programda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan ise yabancı dil eğitimine ağırlık verilmesini istedi. El yazısının yeni müfredatta kaldırılması kararını nasıl değerlendirdiklerini soran Yıldırım'a tüm öğretmenler destek verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haziranda 20 bin öğretmen atanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN