Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ancak Katar isterse üssü kapatabiliriz’

Giriş Tarihi: 6.7.2017
‘Ancak Katar isterse üssü kapatabiliriz’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, na verdiği röportajda Körfez ülkeleri ile Katar arasındaki krizden Suriye'ye, FETÖ'den CHP liderinin yürüyüşüne kadar gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.
İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

İSTENMEDİĞİMİZ YERDE DURMAYIZ (Katar krizi) Bu 13 maddelik yaptırım bir devleti, devlet olmaktan çıkarma yaptırımıdır.
Katar bir devlettir. Asla kabul edilmez. Türkiye, Katar'la savunma anlaşması yapmıştır 2014'te. Bu anlaşmaya sadığız. Eğer Katar'ın bizden bir talebi olursa biz tabii ki istenmediğimiz yerde olmayız.

ABD SİLAHLARI YPG'DEN GERİ ALAMAZ: ABD'nin işbirliği yaptığı terör örgütleri her an bizim için bir tehdittir. Bu PYD'dir, YPG'dir. Ben bunu sayın Trump'a da anlattım. ABD'nin kuzey Suriye'de 7 adet hava üssü var. 17 tane üs var. Bütün buralarda ağır silahlar bulunduruluyor. Kime veriyorlar bunu, PYD'ye. Peki bize ne söylüyorlar?
Silahları daha sonra geri alacağız diyorlar. Kimse kimseyi aldatmasın.
Bu silahlar PYD'de kalacaktır.

ALMANYA'DA AÇILAN ÇİRKİN PANKART: Almanya'da başbakanlık önünde açılan bir pankart var. Bu pankartın arkasında bir otomobil. 'Bu aracı kazanmak istiyorsanız.
Bu diktatörleri öldürün.' Kimdir o diktatörler: 'Erdoğan, Putin ve Suudi Arabistan Kralı Selman' Bunlar orada sergilenirken Alman polisi de orada. Buna ne yazık ki Alman makamları ses çıkarmıyor. Böyle bir şeyi demokrasi ile bağdaştırmıyoruz. Bunlara rağmen G20'ye gideceğim. Bunu da G20'de dile getireceğim. Hele hele gündeminde terörle mücadelenin de olduğu mülteci sorunlarının olduğu böyle bir G20 öncesinde bu tür kampanyaların Almanya'da yapılıyor olması düşündürücüdür, üzücüdür. Alman makamlarının çok daha dikkatli olması gerekir.

BU GAFLET YÜRÜYÜŞÜDÜR:
(CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü) Bu bir adalet yürüyüşü değil. Gaflet yürüyüşüdür. Şu ana kadar kimin güvencesi altında yürüyor.
Bizim güvencemiz altında yürüdüler.
En ufak bir şeyin olmasına şu ana kadar fırsat vermedik.
Bir defa kamu düzenini bozuyorlar.
Vatandaş çok şikayetçi. Trafiği aksatıyorlar. En son Maltepe'de bir mitingle noktalayacaklarını söylüyor.
Program bu şekilde biter, orada noktalayacak olurlarsa herhangi bir şey söz konusu değildir. Biz de devlet olarak bu konuda üzerimize düşen yerine getiririz. Ufak bir hukuksuzluk olması durumnda ise gereken yapılır.

PİŞMAN OLACAKLAR: (Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'nin aldığı bağımsızlık referandumu kararı) Referandum kararı doğru değil.
Pişman olacaklar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ancak Katar isterse üssü kapatabiliriz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN