Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Yıldırım: Son 15 yılda çok büyük ilerleme kaydettik

Giriş Tarihi: 8.7.2017 12:22 Güncelleme Tarihi: 8.7.2017 12:43
Başbakan Yıldırım: Son 15 yılda çok büyük ilerleme kaydettik

Başbakan Binali Yıldırım, Selah Tersanesi'nde Şehit Kıdemli Üsteğmen Ari·f Ekmekçi Lojistik Destek Gemi·si·'ni·n denize indirilme törenine katıldı

Başbakan Binali Yıldırım, Selah Tersanesi'nde Şehit Kıdemli Üsteğmen Ari·f Ekmekçi Lojistik Destek Gemi·si·'ni·n denize indirilme törenine katıldı.

Başbakan Yıldırım, yaptığı konuşmada, "Savunma sanayisinde son 15 yılda çok büyük ilerlemeler kaydettik. Yüzde 24'lerden, yerlilik payını yüzde 60'ın üzerine çıkardık. Hedef daha büyük. Bunu da gerçekleştireceğiz. Bunu gerçekleştirmeye kapasitemiz de var, kabiliyetimiz de var, imkanımız da var. En büyük dayanağımız milletimizdir." ifadelerini kullandı.

"ADALETİN YERİ MECLİS'TİR, YOLLAR DEĞİLDİR"

Başbakan Yıldırım şunları söyledi:

"15 yıldır kazanımlarımızı kalıcı hale getirmek için adım atmaya devam ediyoruz. Ne zaman Türkiye ayağa kalksa, ne zaman Türkiye büyümeye, ileriye doğru gitmeye başlasa, bundan birileri rahatsız oluyor. Türkiye'de huzuru bozmak, istikrarı sekteye uğratmak için maalesef karanlık planlar hemen devreye giriyor. Yollarda adalet aramak olabilir ama önce adil olacağız, milletin canıyla bedel ödediği 15 Temmuz zaferine 'kontrollü darbe' demekten vazgeçeceğiz. Adaletin yeri Meclis'tir, yollar değildir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım: Son 15 yılda çok büyük ilerleme kaydettik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN