Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sabiha Gökçen Havalimanı'nı işgal'de tahliye taleplerine ret

Giriş Tarihi: 17.7.2017 17:19
'Sabiha Gökçen Havalimanı'nı işgal'de tahliye taleplerine ret

15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirmeye çalıştıkları iddiasıyla haklarında dava açılan 28 rütbeli darbeci askerin tahliye talepleri reddedildi.

Başbakanlık, Milli Savunma Bakanlığı ve TBMM Başkanlığı'nın davaya taraf olarak kabulüne karar veren mahkeme heyeti duruşmayı 27 Kasım'a ertelendi.

AVUKATLAR TAHLİYE TALEBİNDE BULUNDU

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Ceza İnfaz Kurumları'nın karşısında bulunan binada yapılan duruşmanın öğleden sonraki oturumunda avukatların talepleri alındı. Avukatlar tutuklu 28 sanığın tahliyesini talep etti.

BAŞBAKANLIK, MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI VE TBMM DAVAYA TARAF OLARAK KATILMASINA KARAR VERİLDİ

Taleplere ilişkin ara kararlarını açıklayan mahkeme heyeti, Başbakanlık, Milli Savunma Bakanlığı ve TBMM Başkanlığı'nın davaya taraf olarak katılmasının kabulüne karar verdi. Atılı suçun niteliği, kuvvetli suç şüphesi ve öngörülen ceza miktarlarını da dikkate alarak 28 sanığın tutukluluk hallerinin devamına hükmeden mahkeme heyeti, esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için dosyanın duruşma savcısına verilmesini kararlaştırdı.

Celse arası mütalaa verilmesi halinde sanıklara ve avukatlarına mütalaanın verilmesini karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 27 Kasım saat 10.00'a erteledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sabiha Gökçen Havalimanı'nı işgal'de tahliye taleplerine ret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN