Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan ' kuruluyor' sözlerine tepki!

Başbakan , Ayhan Oğan'ın açıklamaları hakkında, " devleti, 29 Ekim 1923'te kuruldu.Bazı televizyon programcılarının söylediği laflar, bizim partimizi bağlamaz." dedi.

Giriş Tarihi: 5.8.2017 19:36 Güncelleme Tarihi: 5.8.2017 21:41
Başbakan Yıldırım'dan 'yeni devlet kuruluyor' sözlerine tepki!

Başbakan , Ayhan Oğan'ın açıklamaları hakkında, "Şaka mı yapıyorsunuz? devleti, 29 Ekim 1923'te kuruldu. O da Osmanlı Devleti'nin devamı olarak kuruldu. 16 Türk devleti var, bu türk devletlerinin hepsi birbirinin devamıdır. Türkiye Cumhuriyeti de geçtiğimiz 94 yıl içerisinde gelişti, büyüdü ve bugün Allah'a şükür bölgesinde ve dünyada hatırı sayılan bir ülke haline geldi. Onun için kimin ne söylediğinin önemi yok, bazı televizyon programcılarının, yorumcularının söylediği laflar, bizim partimizi bağlamaz."

Başbakan Yıldırım şunları söyledi:

"Türkiye Cumhuriyeti devleti dimdik ayaktadır. 15 Temmuz gibi alçak bir darbe girişimine karşı bile bu millet devletinin yıkılmasına, ülkesinin işgal edilmesine izin vermemiştir. Bundan sonra da hiçbir namert, hiçbir şer güç Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı böyle bir girişim içerisinde olamaz, olursa da cevabını en şiddetli şekilde bu milletin karşısında görecektir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım'dan 'yeni devlet kuruluyor' sözlerine tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN