Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbecilerle 34 görüşme

Darbe girişiminin bir numaralı asker sanığı , Tuğgeneral Hakan Evrim, Albay Ahmet Özçetin ve Tuğgeneral Osman Nuri Gür gibi darbe sanıklarıyla öncesi 34 görüşme yaptı

Giriş Tarihi: 8.8.2017
Darbecilerle 34 görüşme

Darbe girişiminin askeri kanadının bir numaralı sanığı Orgeneral 'ün; öncesi darbe girişimine aktif olarak katılan askerlerle 34 defa görüştüğü tespit edildi.
15 Temmuz'da İzmir'den Ankara'ya gelen ve Akıncı Üssü'ne gitme sebebini de "Lojmanlarda kalan torunlarını görmek" olarak açıklamaya çalışan Öztürk'ün, iddianameye göre darbecilerle yaptığı görüşmelerin detayları şöyle:
4. Ana Jet Üs Eski Komutanı Hava Tuğgeneral Tuğgeneral Hakan Evrim (1 kez): Evrim'in, Akıncı'ya götürülen Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'a, "Kanaat önderimiz Fetullah Gülen ile görüştürelim" dediği iddianameye girmişti.
4. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda Harekat Komutanı Albay Ahmet Özçetin (2 kez): Özçetin, F-16 pilotlarına bomba atma talimatı verdi. Akın Öztürk Özçetin'i Komutanı olduğu dönemde genel sekreteri olarak atamıştı.

Pilot Yarbay Mustafa Azimetli (2 kez): Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı'nı bombaladı ve 7 kişiyi katletti.
Damadı Yarbay Hakan Karakuş (11 kez): Karakuş, hedeflerin tam isabetle vurulabilmesi için F-16'lara sniper pod cihazı taktıran isim...
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Plan Prensipler Başkanlığı Proje Yönetim Daire eski Başkanı Tuğgeneral Osman Nuri Gür (6 kez): Diyarbakır kuleye telefon açıp, Semih Terzi'nin 2 nakliye uçağı ile Etimesgut Havalimanı'na gelmesi konusunda yardımcı olunmasını talep etmişti.
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreteri Albay Veysel Kavak (4 kez): Hava Kuvvetleri ile Akıncı Üssü arasındaki irtibat ve koordinasyonu sağladı.
Tuğgeneral Kemal Akçınar (6 kez): Akçınar, Hava Harp Okulu'nda görevde olduğu dönemlerde FETÖ'cü olmayan subayların sicil notlarının düşürülmesiyle suçlanıyor.
Ankara 11. Hava Ulaştırma Üs Komutanı Tuğgeneral Uğur Buldu (2 kez): Akın Öztürk'ün, 13-14-15-16 Temmuz'da yaptığı görüşmeler ise şöyle:
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreteri Albay Veysel Kavak (4 kez)
Damadı Hakan Karakuş (1 defa)

"AKIN ÖZTÜRK İYİ POLİSİ OYNADI"

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ifadesinde, eski Orgeneral Akın Öztürk için şunları söylemişti: "Hapsedildiğim odanın kapısı açıldı ve 'Yahu Yaşar sen burada ne arıyorsun?' diyen tanıdık bir ses duydum. Yıllarca birlikte mesai yaptığım, ailecek görüştüğüm bir insan, Orgeneral Akın Öztürk. Kelepçeli olduğum ortamda serbestçe geziyor. Emir astsubayı yanında, talimatlar veriyor ve orada olduğumdan haberi olmadığını söylüyor. Bu kadar yüksek bir eğitim ve uzun bir kariyerin sonucunda iyi polis-kötü polis taktiğinin iyi polis rolünü üstlenmiş. Bu insanlar bir gece ansızın gelen talimatla tamamen bir robota dönüşmüşler."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbecilerle 34 görüşme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN