sonuçları açıklandı mı? 29 Temmuz açıklanıyor!

Giriş Tarihi: 10.8.2017 15:14
Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? 29 Temmuz ehliyet sınav sonuçları açıklanıyor!

29 Temmuz Cumartesi günü gerçekşeştirilen sonuçları açıklanıyor. tarafından gerçekleştirilen için adayların heyecanlı bekleyişi sürüyor. 29 Temmuz sonuçları ne zaman açıklanacak? Ehliyet sınav sonuçları açıklandığı andan itibaren MEB'in resmi internet sitesi üzerinden sorgulamalar yapılabilecek.

Binlerce sürücü adayı sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtını merak ediyor. ne zaman açıklanacak? Hatırlanacağı gibi 29 Temmuz'da gerçekleştirilen sınavının sonuçlarının bu hafta açıklanması bekleniyor. Ehliyet sınav sonuçları açıklandıktan sonra 'in resmi internet sitesi üzerinden adaylar tarafından sorgulanacak.

NASIL YAPILIR?

Direksiyon sınavında belirlenen kurallara uyulması gereklidir. Belirlenen kurallar ve bu kurallara uyulmadığı takdirde adaylardan kesilecek olan puanlar şöyledir;

Sürücü adayının yaşadığı aşırı heyecan ve telaş sonucunda sürüşe engel oluşuyorsa adaylardan 10 puan kesilir.

Aracın çalıştırılması ve harekete geçirilmesi ile ilgili kurallara uyulmalıdır. Rahat ve emniyetli kalkış gerçekleştiremeyen adaylardan 5 puan kesilir.

Eğimli yol üzerinde araç durdurulduktan sonra aracın harekete geçirilmesi başarılı olmazsa ve eğimli yolda aracın hareket ettirilmesi kurallarına uyulmazsa adaylardan 5 puan kesilir.

Araç için belirlenen hız kurallarına uyulması gerekir. Sürücü adayı hız kurallarına dikkat etmezse ve hızını ayarlamada sorun yaşarsa 5 puanı kesilir.
Aracın duraklatıldığı yerden ve park ettirildiği yerden çıkartılırken yoldan geçen araçlar için geçiş kolaylığı sağlanmalıdır. Geçiş kolaylığı sağlamayan, kontrolsüz olarak işaret vermeden çıkış yapan sürücü adaylarından 5 puan kesilir.

Araç sürüş esnasında direksiyon hakimiyeti sağlayamayan ve direksiyon konusunda zayıf kalan adaylardan 10 puan kesilir.

Aracın vitesi değiştirilirken zayıf kalınırsa ve sürücü adayının hakimiyeti zayıflarsa, sürücü yoldan gözünü ayırırsa 10 puan kesilir.

Sürüş esnasında önde bulunan araç sollanıp geçilirken geçme kurallarına uyulmalıdır. Bu kurala uymayan adaydan 5 puan kesilir.

Araçlarla kavşaklarda karşılaşıldığında ilk geçiş kuralına uyulmalıdır. İlk geçiş kuralına uymayan adaydan 5 puan kesilir.

Ses cihazı ve araç ışıkları gereksizce, amacı dışında kullanıldığında gerektiği zamanlarda kullanılmadığında adaylardan 2 puan kesilir.

Sürücü adayı kendisini geçmek isteyen araçlarla ilgili geçilme kurallarını bilmiyorsa 5 puan kesilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? 29 Temmuz ehliyet sınav sonuçları açıklanıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN