Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yurt yedek sonuçları belli oldu! - KYK ikinci yurt yedek yerleştirme sonuçları hemen sorgula

Binlerce öğrencinin beklediği yurt yedek yerleştirme sonuçları açıklandı! KYK 2. yurt yedek yerleştirme sonuçları açıklandı! Haberimizden KYK ikinci yurt yedek yerleştirme sonuçlarını sorgulayabilirsiniz. Peki KYK yurduna yerleşen öğrenciler bu aşamadan sonra kayıt işlemlerini nasıl yapacak? İşte ...

Giriş Tarihi: 14.9.2017 12:01 Güncelleme Tarihi: 14.9.2017 12:02
KYK yurt yedek sonuçları belli oldu! - KYK ikinci yurt yedek yerleştirme sonuçları hemen sorgula

KYK' resmen açıkladı! KYK yurt yedek yerleştirme sonuçları açıklandı! KYK yurtlarına yerleştirme işlemleri 1 Eylül itibariyle gerçekleştişti. Yedek sırası bekleyen adayların ilk yerleştirme işlemi ise 11 Eylül Pazartesi günü gerçekleşti. KYK ikinci yurt yedek yerleştirmeleri ise az önce ilan açıklandı! Binlerce öğrencinin beklediği KYK yurt yedek yerleştirme sonuçları açıklandı! KYK yedek yurt yerleştirme sonuçları sorgula...

KYK YURT YEDEK SONUÇLARI SORGULA

KYK'dan Üniversite adaylarına önemli duyuru! KYK yurtlarına yerleştirme işlemleri 1 Eylül itibariyle gerçekleşti. Yedek sırası bekleyen adayların ilk yerleştirme işlemi ise 11 Eylül Pazartesi günü gerçekleşti. KYK ikinci yurt yedek yerleştirmeleri ise az önce ilan edildi.

KYK'dan yapılan duyuruda yedek sırası bekleyen adayların KYK yurtlarında yer olması halinde her Pazartesi ve Perşembe günü olmak üzere iki üç ve dördüncü yedek yerleştirmelerin yapılabileceği adaylara duyuruldu. Yedek yerleştirmeler 14 Eylül Perşembe 18 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

YERLEŞTİRMELER PAZARTESİ VE PERŞEMBE

11 Eylül Pazartesi günü başlayan yedeklerin yerleştirilme süreci, KYK yurtlarında yer olması halinde her perşembe ve pazartesi olmak üzere devam edecek. Dolayısıyla yedeklerin yerleştirilmesi 14 Eylül Perşembe günü ikinci kez, 18 Eylül Pazartesi günü ise üçüncü kez gerçekleştirilecek.
Gençlerin barınma talebini karşılamaya yönelik yıl içerisinde de yurt açma faaliyetlerini sürdüren KYK, bünyesine dahil ettiği yeni yurtlara ve mevcut yurtlarında boşalan yerlere öğrencileri yerleştirmeye 18 Eylül tarihinden sonra da devam edecek.

YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİN YAPMASI GEREKENLER

KYK yurtlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin temel olarak yapması gereken iki şey bulunuyor: süresi içinde ilk kayıt ücretini ödemek ve e-devlet üzerinden taahhütnameyi okuyup onaylamak.

Ödemeler Ziraat Bankası şubelerinden, ATM'lerden ya da KYK'nın internet sitesinden gerçekleştirilebiliyor. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, ödeme ekranından T.C. kimlik numarasıyla sorgulama yapıldığında otomatik olarak çıkıyor.

İlk kayıt ücretini ödemek için veilen süre yerleştirme tarihine göre belirleniyor. Dolayısıyla yurt hakkı kazanan öğrenci, kendisi için verilen süreyi sonuç görüntüleme ekranından görebilecek.

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenci yine belirtilen süre içerisinde e-Devlet üzerinden taahhütname onayını gerçekleştirdikten sonra KYK yurtlarında barınmaya başlayabilecek.

Yedek sırası bekleyen öğrenciler sonuçları https://sonuc.kyk.gov.tr/ adresinden görüntüleyebilecek.

KYK KREDİ VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Kredi/burs başvuruları; tüm üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin ve yatay/dikey geçiş yapan öğrencilerin kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından alınacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK yurt yedek sonuçları belli oldu! - KYK ikinci yurt yedek yerleştirme sonuçları hemen sorgula
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN