Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Bugün haklarında gözaltı kararı verilen 115 kişinin kimler olduğu ortaya çıktı

gelişmesi... Haklarında gözaltı kararı verilen 115 kişinin, ile kapatılan 328 eğitim kurumunda yönetici olduğu ve bazılarının kullandığı tespit edildi. Şüphelilerin, 'nün eğitim kurumlarındaki öğrencilerin yüzde 3'üne ücretsiz eğitim verildiği yönünde evrak tanzim ederek İl Milli Eğitim Müdürlüklerine sunduğu ancak söz konusu öğrencilerden para alıp örgüte aktardığı tespit edildi.

Giriş Tarihi: 13.10.2017 15:37 Güncelleme Tarihi: 13.10.2017 15:48
Son dakika: Bugün haklarında gözaltı kararı verilen 115 kişinin kimler olduğu ortaya çıktı

İstanbul merkezli 15 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (/PDY) yönelik operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen ve 54'ü yakalanan 115 kişinin, ile kapatılan örgüte ait 328 eğitim kurumunda yönetici olduğu bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, İstanbul merkezli 15 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 54 kişinin işlemleri sürüyor.

61 KİŞİ ARANIYOR

Diğer 61 kişinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

BİRÇOĞU BYLOCK KULLANICISI

Haklarında gözaltı kararı verilen ve 54'ü yakalanan 115 şüphelinin, KHK ile kapatılan örgüte ait 41 şirket bünyesindeki 328 anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ile yurtta yönetici konumunda olduğu ve bazılarının şifreli mesajlaşma programı kullandığı öğrenildi.

BANK ASYA'DA AÇILAN HESAPLAR

Zanlıların, FETÖ elebaşı 'in talimatları doğrultusunda, 29 Mayıs 2015'te TMSF'ye devredilen 'da kişi başı 1 ile 21 arası kişisel hesap açtırarak her hesaba para yatırdığı da ortaya çıktı.

KAYITDIŞI PARALAR ÖRGÜTE TRANSFER EDİLMİŞ

Ayrıca, şüphelilerin FETÖ'nün eğitim kurumlarındaki öğrencilerin yüzde 3'üne ücretsiz eğitim verildiği yönünde evrak tanzim ederek İl Milli Eğitim Müdürlüklerine sunduğu ancak söz konusu öğrencilerden kayıtdışı olarak para alıp örgüte aktardığı belirlendi.

ÖRGÜTE HİMMET VERMEYENLERE MOBİNG

Yöneticilerin, eğitim kurumlarındaki öğrencilere ve ailelerine, örgüte kurban bağışlamaları ve himmet adı altında yardım yapmalarını istedikleri, ailesi veya kendisi maddi yardımda bulunmayan öğrencileri ise arkadaşları ortasında küçük düşürerek mobing uyguladıkları tespit edildi.

OPERASYON İÇİN BU SABAH DÜĞMEYE BASILMIŞTI

Söz konusu şüpheliler hakkında, "FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak ve yönetmek", "Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanuna muhalefet", "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet", "resmi belgede sahtecilik", "dini duyguları kullanarak dolandırıcılık", "suçtan kaynaklanan mal varlığı gelirlerini aklama" ve "Yardım Toplama Kanunu'na muhalefet" suçlarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı kararı çıkarılmıştı.

692 SAYILI YENİ KHK İLE GÖREVDEN İHRAÇ EDİLENLER 692 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME (KHK) İLE GÖREVE İADE EDİLENLERİN TAM LİSTESİ İŞTE 692 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME (KHK) İLE RÜTBELERİ ALINAN EMEKLİ TSK PERSONELİ LİSTESİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Bugün haklarında gözaltı kararı verilen 115 kişinin kimler olduğu ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN