Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yeri sorgulama işlemi 2017 nasıl yapılır?

369.dönem tertiplerinin yeri sorgulamalarının başlaması günün en çok merak edilen haberlerinden biri oldu. Vatani görevlerini yerine getirmek isteyen onbinlerce genç, askerlik yeri sorgulama işlemleri nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyor. Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 20.10.2017 13:56 Güncelleme Tarihi: 20.10.2017 13:56
Askerlik yeri sorgulama işlemi 2017 nasıl yapılır?

Askerlik yeri sorgulama işlemi günün en çok merak edilen konularından biri oldu. 369. dönem tertipleri nerede askerlik yapacaklarını öğrenmek istiyordu. Vatani görevini yapmayı heyecanla bekleyen yurttaşlar askerlik yeri sorgulama işlemini e devlet üzerinden kolayca yapabilecek. Peki yeni devre 369. dönem askerlik yeri nasıl öğrenilir?

E-DEVLET ASKERLİK YERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

97/4 celp döneminde askere gidecek olan er adayları celp dönemlerini E-Devlet üzerinden öğrenebilecek. E-Devlet'e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT'den kimlikleri karşılığında alabilecekler.

T.C kimlik numarası ve PTT'den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıklayacak.
Tıkladıkları bölümde, sayfanın üst bölümünde yer alan 'Hizmet Adı' kutucuğuna kısa dönem askerler 'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama', uzun dönem askerler ise 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.
Linkin tıklanmasının ardından karşılarına çıkacak 'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu' ya da 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' butonuna tıklayacak olan asker adayları, askerlik yapacağı birliği kolayca öğrenebilecek. Bu adımların ardından ise sırasıyla, Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgisi alınabilecek.
Sevk belgesinde, asker adayının birliğine teslim olacağı günler ve yol izinleri bilgisi yer alacak. Belgeler, kısa bir süre içerisinde bu sistem üzerinden alınabilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askerlik yeri sorgulama işlemi 2017 nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN