Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Askeri öğrenci sınavına son müracaat tarihi 15 şubat!

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği ’nin tarafından yapılacak askeri öğrenci aday belirleme sınavına müracaat tarihinin bitmesine bir gün kaldı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınavın tarihi ise 18 Mart.

Giriş Tarihi: 14.2.2018 12:17 Güncelleme Tarihi: 14.2.2018 12:29
Askeri öğrenci sınavına son müracaat tarihi 15 şubat!

Milli Savunma Üniversitesi'ne bağlı Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu, Hava Harp Okulu ile Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu'na öğrenci alımı için bir sınav yapılıyor.

SINAV 18 MART'TA

Milli Savunma Üniversitesi tarihi şan ve şerefle dolu dünyanın en güçlü ordularından birisi olan Türk ordusunda saygın bir gelecek fırsatına sahip olup, geleceğin komutanı olmak isteyenleri ÖSYM'nin 18 Mart 2018'de yapacağı sınava çağırıyor. Sınava son müracaat tarihi 15 Şubat 2018. Sizde şanlı Türk ordusunda pilot, kaptan veya özel kuvvetlerde görev yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey ÖSYM tarafından yapılacak askeri öğrenci aday belirleme sınavına girmek.

TYT SINAVINA BENZER OLACAK!

ÖSYM tarafından yapılacak sınav Üniversiteye giriş birinci basamak sınavına (TYT) benzer olacak. Harp okullarına müracaat için 20, Astsubay Meslek Yüksekokullarına müracaat için 21 yaşını geçmemek ve 2016, 2017 mezunu veya 2018'de okulunu bitirmek gerekiyor. Teferruatlı bilgi ÖSYM'nin sitesinde bulunan sınav kılavuzunda mevcut. Sınava son müracaat tarihi ise 15 Şubat.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askeri öğrenci sınavına son müracaat tarihi 15 şubat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN