Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Yargıdaki ile iltisaklı kim varsa gereği yapılacak"

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekili Mehmet Yılmaz, yargıdaki () ile iltisakı, münasebeti ve irtibatı kanaat verici delillerle saptanan kim varsa tarafından gecikmeksizin gereğinin yapılmaya devam edileceğini belirterek, "Bundan kimsenin kuşkusu olmasın." dedi.

Giriş Tarihi: 17.5.2018 10:11 Güncelleme Tarihi: 17.5.2018 11:07
Yargıdaki FETÖ ile iltisaklı kim varsa gereği yapılacak

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alma işlemleri devam ederken, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından da bu asker kişilerle irtibatlı hakim ve savcılarla ilgili işlem yapılıyor.

HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, yaptığı açıklamada, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmada, FETÖ üyeliğinden tutuklanan jandarma yüzbaşı Serkan Erden'ın eşi olan Mardin Hakimi Nurhayat Erden'in görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Hakim Erden'in, HSK 2. Dairesince eşiyle aynı gerekçeyle görevden uzaklaştırılmasına karar verildiğini belirten Başkanvekili Yılmaz, "Yargıdaki FETÖ ile iltisakı, münasebeti ve irtibatı kanaat verici delillerle saptanan kim varsa hain darbe teşebbüsünün vuku bulduğu gecenin sabahından itibaren kararlı bir şekilde nasıl gereği yapıldıysa bugün de HSK tarafından gecikmeksizin gereğine tevessül edilmeye devam edilecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın." açıklamasını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yargıdaki FETÖ ile iltisaklı kim varsa gereği yapılacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN