Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her şehrin Ömerlerini listelere koyacağız

AK Parti, seçimlerine güçlü bir kadro ile girmek için çalışıyor. Milletvekili aday listesi, her şehirde saygın ve vatandaşın gönlünü kazanmış adaylardan oluşturulacak

Giriş Tarihi: 18.5.2018
Her şehrin Ömerlerini listelere koyacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Mayıs'ta YSK'ya teslim edilecek milletvekili aday listelerinin kriterlerini açıkladı. Erdoğan, "Her şehrin Ömerlerini listelere koyacağız" dedi. Erdoğan, listelerde kadın ve gençlere öncelik verilmesini de istedi.

LİSTELER HAZIRLANIYOR
AK Parti, 24 Haziran seçimlerine güçlü bir kadro ile gidebilmek için hızlı bir çalışma yürütüyor. En iyi isimlerin ortaya çıkarılması için bir taraftan anketler yapılırken bir taraftan da temayüller tespit edildi. Aday adayları ile ilgili dosyaların hazırlanmasından sonra partinin oluşturduğu komisyonlar mülakatları yaptı. Bu haftadan itibaren de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, listelere son şeklini vermek izin çalışmaya başladı. Erdoğan, kurmayları ile yaptığı toplantılarda nasıl bir liste hazırlamak istediği, nelere dikkat edileceğine ilişkin gerekli uyarıları yaptı. Bu uyarılar çerçevesinde aday adayları değerlendirildi.

ŞEHRİN ÖMERLERİ
Erdoğan, listelerde vatandaşın gönlünü kazanmış, kişiliğine o ilde herkesin saygı duyduğu, gönül rahatlığı ile oy verebileceği isimleri listelere koyacağını, "Listelerde şehrin Ömerlerini görmek istiyorum. Bana onları bulun, getirin. Listeleri onlardan oluşturacağız" sözleri ile anlattı.

KADIN VE GENÇLER
Erdoğan'ın bir diğer talimatı ise kadın ve gençlerle ilgili oldu. Erdoğan, listelerin kadın ve genç adaylara yer açacak şekilde hazırlanmasını ve tüm illere bu yönde alternatifler konmasını istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şehrin Ömerlerini listelere koyacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN