Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yaralıları ölüme terk etti

’nin askeri uçaklarla yaralıları getirme girişimini engelledi. ’daki Sisi rejimi de ’ndan yaralı geçişine izin vermedi

Giriş Tarihi: 18.5.2018
İsrail yaralıları ölüme terk etti

Filistinli sivillere karşı terör estiren ve 65 sivili katleden , yaraladığı 3 binden fazla yaralı Gazzeli'ye yardım ulaşmasına da engel oluyor. Filistinli mazlumlar için seferberlik ilan etti.
Filistinli yaralıları Türkiye'ye getirip hemen tedavi altına almak isteyen Ankara, durumu çok ağır olan 30 Filistinli öncelikli olmak üzere 5-6 askeri uçak hazırladı. C-135 tipi askeri uçakların Ben Gorion Havalimanı'na giderek yaralıları alması planlandı. Ardından ile Genelkurmay Başkanlığı üzerinden muhataplara yaralıların Türkiye'ye getirilmek istendiği iletildi. Ancak İsrail yönetimi yaralı Filistinlilere yardım edilmesini de engelledi.

54 YARALI BİTKİSEL HAYATTA
İsrail'in bu tavrı üzerine 'a askeri uçak gönderilip gönderilemeyeceği konusu gündeme geldi. Mısır tarafına da Filistinli yaralıların Türkiye'ye getirileceği iletildi. Ancak İsrail ile ilişkileri iyi tutmaya çalışan Sisi yönetimi, şu an açık olan ve Gazze ile bağlantıyı sağlan 'ndan da yaralı geçişine onay vermedi.

Öte yandan Filistin İşgal Suçlarını Takip Heyeti Başkanı İmad el-Baz, yaralılardan 54'ünün bitkisel hayatta olduğunu açıkladı. Küçük bir şeritte imkânsızlıklarla boğuşan Gazze'de yetersiz sağlık ekipmanları durumu daha da zorlaştırıyor. Ayrıca hastanelerde her gün saatlerce elektrik kesintileri yaşanıyor.

YARALILARDAN BİNİ ÇOCUK
Dünya Sağlık Örgütü, "Yaralıların büyük kısmı gerçek mermiyle vuruldu. Gazze'nin sağlık sistemi bunu kaldıramaz" derken, Filistinliler İçin Tıbbi Yardım adlı sivil toplum kuruluşu da, "Bu kadar çok yaralı yüzünden Gazze'deki sağlık sistemi çökme noktasında" açıklamasında bulundu. UNICEF'ten ise "Yaralılardan bini çocuk" uyarısı yapıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail yaralıları ölüme terk etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN