Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye zirveye oynadığı için hedefte

SABAH yazarları, ’da düzenlenen panelde seçiminin dönüm noktası olduğunu anlattı: Dünyada söz sahibi bir Türkiye istemiyorlar. Ekonomimize yapılan saldırılar bu yüzden

Giriş Tarihi: 18.5.2018
Türkiye zirveye oynadığı için hedefte
SABAH Yazarlar Kulübü , "Türkiye'nin Seçimi" panelleri kapsamında Bursa'ya konuk oldu. Moderatörlüğünü Takvim gazetesi yazarı Bekir Hazar'ın yaptığı panele, SABAH Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz, yazarlar Melih Altınok ve Haşmet Babaoğlu ile Takvim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler, konuşmacı olarak katıldı.

DÖNÜM NOKTASI
Panelde konuşan Melih Altınok, "Bu seçim daha hayati önem taşıyor. Çünkü 24 Haziran, Türkiye için dönüm noktası niteliğinde bir seçim olacak. Siz ülke için bir şeyler yapmak isterseniz, o ülkeyi dünyada söz sahibi haline getirirseniz hedef olursunuz. Doların yükselmesi de bu yüzden. İktidar bir şeyler yapıyor, dış güçler dolarla Türkiye'yi hedef alıyor. Bu seçim sağ sol meselesi değil. Yeni dünya düzeninde Türkiye'nin alacağı konumu belirleyecek bir seçim" dedi. Şeref Oğuz ise, "Dünyanın ilk 10 ekonomisinin içinde yer almaya çalışıyoruz. Peki bunun için hangi ülke dışarıda kalacak. Fransa mı Çin mi? Böyle olunca tabii ki hedef oluyorsunuz. Seçimi etkilemek için, tweet'e sarılıyorlar. Seçime müdahil olup istedikleri sonucu çıkarmak için bizi türbülansa soktular. Biz ne yapacağız, kemerleri bağlayıp sıkıca tutunup sağa sola bakmayacağız" diye konuştu.

DÜNYANIN SEÇİMİ BU
Haşmet Babaoğlu da şöyle konuştu: "Bence bu seçim sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda dünyanın seçimi. Neden mi? Cumhurbaşkanı 'BM genel sekreterini arıyorum ama 2 gündür telefonuma bakmıyor' dedi. Geldiğimiz noktaya bakın. Adam telefona çıkamıyor. Çünkü açsa bir şeyler yapmak, olaylara müdahale etmek zorunda kalacak. O yüzden kaçıyor. Bu seçim çok önemli ama seçim sonrası daha da önemli. Erdoğan başkan olacak. Olmaması için yaptıklarını olduktan sonra da yapacaklar." Ergün Diler ise, "Bu topraklarda gözleri var. Bize yapmak istedikleri devirmek değil kontrol etmek. Bizi, dolar ile euro ile korkutmak, sindirmek ve dizayn etmek istiyorlar. Ama bu coğrafyanın çocukları buna izin vermeyecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye zirveye oynadığı için hedefte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN