Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Filistin konusunda ABD yine hüsrana uğradı’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu’nun Filistinliler için koruma talep eden kararı kabul etmesini “Amerika yine hüsrana uğradı”sözleriyle değerlendirdi

Giriş Tarihi: 14.6.2018
‘Filistin konusunda ABD yine hüsrana uğradı’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'nin Güneysu İlçesindeki baba evinde, 24 TV, 360 ve Anadolu Yayıncılar Birliği'nin ortak canlı yayınına katıldı. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
Filistinli sivillerin korunmasıyla ilgili Güvenlik Konseyi'nde ABD'nin veto ettiği karar tasarısı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda 120 oyla kabul edildi. 8 red, 45 çekimser. Amerika yine hüsrana uğradı.
(Muhalefet) Bu adamlar ekonomiyi bilmiyor. Bunlar zannediyorlar ki ekonomi sadece cepteki paradır. Ekonomi sadece cepteki para değildir. Türkiye'de ekonomi zor durumda olsa yüklenici firmalar bu kredileri, rakamları nereden bulacaklar?
İnşallah 24 Haziran'dan sonra o Moody'se bir operasyon biz çekeceğiz.
24 Haziran'dan sonra bu göreve devamım halinde ilk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacaktır. OHAL'in kampanyalara yansıyan en ufak yanı yok ki. Bir tane örnek versinler, OHAL nerede hangi kampanyayı engelledi? Bu OHAL, bizim göreve geldiğimiz zamandaki OHAL değil. Tam aksine terör tehdidi altındaki bölgeleri, bu tehditten kurtarmaya yönelik bir güvenlik tedbiridir.
S-400'de Rusya sağolsun bize çok uygun şartlarda kredi verdi. Hem işin ikinci, üçüncü kademesinde ortaklaşa bir üretime gireceğiz. Belki de onu (S-500) da beraber yapacağız.
(İnce'nin FETÖ iddiaları) Kalkıyorsun Erhan Afyoncu'ya takılıyorsun. Erhan Afyoncu kim, sen kim? Afyoncu'nun atılacak tırnağı olmazsın.
24 Haziran sıradan bir oylama değil, Türkiye küllerinden çok farklı bir şekilde zaten doğruluyor. 16 aydır bu süreç devam ediyor, inşallah bu 24 Haziran'da da bu süreç aynı kararlılıkla devam edecek.

'YÜZDE 7.4 BÜYÜDÜK HÂLÂ BATTIK DİYORLAR'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda Ankara muhtarlarıyla ve birer mahalle sakiniyle sahurda bir araya geldi. Erdoğan özetle şunları söyledi:
Burası benim babamın evi değil, burası milletin evi. Milletin evi olduğu için de böyle bir mekânda bu milletin gerçek sahipleri muhtarlarımız ve muhtarlarımızın da yanında tercih edeceği bir mahalleli gelmesi isabetli olur dedik. Önce burayı onların tanıması lazım.
Cumhurbaşkanlığı Kütüphanemiz, içinde yer alacak 5 milyon cilt kitabıyla, toplantı ve çalışma salonlarıyla, internetiyle 24 saat hizmet verecek ve ikramlar ücretsiz olacak. Millet Kıraathanesi diye anlatıyorum ya meydanlarda, onun bir numaralı örneği burası.
Hedefimiz ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek. İşte ilk çeyrekte 7.4 büyümeyi yakaladık. 'Ekonomide battık, bittik' şuydu buydu filan. Neyi battık? Elin oğlu Türkiye için siyasi kararlar veriyor diye siz o siyasi kararlara bakarak mı Türkiye'yi değerlendireceksiniz? Ne halde olduğumuz ortada. ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Filistin konusunda ABD yine hüsrana uğradı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN